ABD Hazine Müsteşarı Sigal Mandelker, kripto para birimlerinin terörle mücadelede “bir sonraki sınır” olabileceğini belirtti.

ABD Hazine Müsteşarından Kripto Para Açıklaması

ABD Hazine Müsteşarı Sigal Mandelker, kripto para birimlerinin terörle mücadelede “bir sonraki sınır” olabileceğini belirtti.

ABD Hazine’nin 11 Eylül’deki internet sitesinde yayınlanan basın açıklamasına göre, Mandelker 19. yapılan terörle mücadele konulu uluslararası konferans sırasında sözlerini dile getirdi.

Mandelker, terör örgütlerinin çoğunun hala nakit gibi çeşitli geleneksel finansman yöntemlerine güvendiğini kabul ederken, aynı zamanda kriptonun “bir sonraki sınır” olabileceğine inandığını söyledi:

“Terör örgütleri ve destekçileri ve sempatizanları sürekli olarak kanun uygulayıcı tarafından tespit edilmeden veya takip edilmeden fon arttırmanın ve transfer etmenin yeni yollarını arıyor. Terörist grupların çoğu hala temel olarak geleneksel finansal sisteme ve fon transferinde nakit paraya dayanırken, uygun güçlü güvenceler olmadan kripto para birimleri bir sonraki aşama olabilir.”

Mandelker’e göre, kripto para birimlerinin “büyük miktarda enerji ve uzmanlık gerektiren” değer aktarımı alanındaki gelişmeler olduğunu kabul ediyor. Ancak, kriptoların yasadışı finansmanı önleme yeteneğine sahip bir sistem olmadığında asla uyumlu olamayacağı konusunda uyarılarda bulunuyor ve şöyle diyor:

“Milletlerimizi ve topluluklarımızı teröristlerden, haydut rejimlerden ve bizi tehdit eden diğer kişilerden güvende tutmak için uygun önlemleri almamak, ABD ile uyumsuz ağların ve fintechlerin hayatta kalmadıklarından emin olmak için dünyadaki hükümetlerle birlikte çalışacağımızı belirtmek isterim.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ