ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, paranın aklanmadığını veya hain faaliyetler için kullanılmadığını, ancak Bitcoin'in kesinlikle kullanıldığını söyledi.

ABD Hazine Sekreteri: Kara Paranın Aklanmasında Nakit Para Değil Bitcoin Kullanılıyor

CNBC ile yapılan bir röportajda Steven Mnuchin, paranın yasadışı faaliyetler için kullanılmadığını ve asıl kullanılanın Bitcoin olduğunu vurguluyor. Kara Paranın aklanmasının ve hain amaçlara yönelik kullanılmasının Bitcoin için kolay olup olmadığı soruldu. Cevap sunucuyu bile şaşırttı.

“Mnuchin Nakit Para İle Kara Paranın Aklanmadığını Söylüyor.”

Bitcoin ve kripto düzenlemelerini tartışırken Mnuchin, Bitcoin'in yasadışı faaliyetler için kullanıldığı için tamamen göz ardı edilebileceğini söylediğinde sunucu Joe Squawk tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Mnuchin'in, bu faaliyetlerde nakit kullanılmadığını söyleyerek yasadışı faaliyetleri kolaylaştırmak için Bitcoin’in büyük miktarlarda kullanıldığını ve bununla ilgili katı düzenlemelere sahip olduklarını da sözlerine ekledi.

Nakit Para Hala Karaborsa ve Terör Finansmanında Kral Durumda

Bitcoin ve diğer mahremiyet odaklı  kripto paralarının kullanımı son on yılda artmış olsa da, birçok çalışmaya göre terör fonu için nakit hala en çok tercih edilen ödeme şekli. Hazine Sekreteri, nakit para ile kara paranın aklanmadığını ve yasadışı faaliyetler için kullanılmadığını iddia ediyor. Bitcoin ise daha sadece 10 yıllık. 10 yıllık bir paranın kara paranın aklanmasında ve terörün finansmanında kullanıldığını söylemek oldukça ilginç.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ