ABD'deki Demokratik cumhurbaşkanlığı yarışı, kripto para birimi söz konusu olduğunda en ileriye dönük adayını kaybetmiş olsa da, bu, parti hatlarında hala sıcak bir bakış sorunu olmadığı anlamına gelmiyor.

ABD Hazine Sekreteri, Kripto Para Birimi İçin

ABD'deki Demokratik cumhurbaşkanlığı yarışı, kripto para birimi söz konusu olduğunda en ileriye dönük adayını kaybetmiş olsa da, bu, parti hatlarında hala sıcak bir bakış sorunu olmadığı anlamına gelmiyor. ABD pazarında kripto para birimleri ve blok zincirlerle ilişkili patent ve şirket sayısı artmaya devam ediyor ve bu da 2020'de hem ekonomik hem de politik bir konu haline geliyor.

ABD Senatosu Çarşamba günü 2021 bütçesini aşacak bir oturum düzenledi. Trump’ın 4.8 trilyon dolarlık teklifini savunurken Senatör Maggie Hassan (D-NH) kripto para birimi ile ilgili bir soru sordu:

"Hazine'nin şüpheli kripto para birimi işlemlerini izleme ve teröristleri ve diğer suç örgütlerini kripto para birimi ile finanse eden yargılama süreçlerinde önerilen bütçe nasıl artacak?"

Hazine Bakanı Steven Mnuchin şu soruları cevapladı:

“... FinCEN [Mali Suçları Koruma Ağı] 'nda bazı önemli yeni şartlar sunmak üzereyiz. Teknolojinin ilerlediğinden emin olmak istiyoruz, ancak diğer taraftan, kripto para birimlerinin eski İsviçre gizli numara banka hesaplarının eşdeğeri için kullanılmadığından emin olmak istiyoruz. ”

ABD'de kripto ve blok zincirlerinin geleceği

ABD blockchain'i kucaklayan şirketleri desteklemeye istekli olduklarını gösterdi ve federal rezerv bile dijital para için potansiyel görüyor. Sekreterin yorumları kara para aklamayı önlemek için kripto para birimi ile daha fazla şeffaflık anlamına geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ