Ripple’dan, havale piyasasındaki yeni gelişmelere odaklanan bir CFPB belgesinde söz ediliyor.

ABD Hükümet Belgesinde İlk Defa Ripple’ın XRP’sinden Bahsedildi – Bu Gelişme Ne Anlama Geliyor?

Piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP’nin tüm varlığı ilk defa resmi bir ABD hükümet belgesinde bahsediliyor.

Bahsedilen Durum

Finans sektöründe tüketicilerin korunmasından sorumlu olan bağımsız ABD kurumu olan Tüketici Finansal Koruma Bürosu (CFPB), havale kuralında sınırlı bir miktar para transferi yapan kurumlar için uyum maliyetlerini azaltmaya izin verecek güvenli bir liman artırılmasını önerdi. Her yıl 500 veya daha az para gönderen bu süreci transfer eden sağlayıcılara güvenli bir liman verilebilir.

CFPB havale piyasasının, sınır ötesi ödeme sağlayıcıları tarafından en ileri teknolojilerin dahil edilmesinden dolayı kuralın uygulanmasından bu yana “önemli değişikliklerle” karşı karşıya olduğunu belirtmekte.

Belge, Ripple’in, SWIFT Küresel Ödeme İnovasyonu (SWIFT GPI) ürünü ve banka dışı finans şirketleriyle birlikte sektördeki rakiplerden biri olduğunu belirtiyor.

“... hem sınır ötesi para transferlerini desteklemek amacıyla hem de ödemeli bir mesajlaşma platformu sunan Ripple gibi kripto para şirketleri ile büyümek ve genişleyen ortaklıklar ve bunların çözülmesini sağlamak için kullanılabilecek özel bir kripto para birimi olan XRP bulunuyor.

Ripple Ürünlerinin Kabulü

Ayrıca, CFPB, Ripple ürünlerinin benimsenmesinin bankalara, transferlerinin göndermeden önce alıcılar tarafından ne kadar tam olarak alınacağını bilmelerini sağlayabildiğini belirtiyor.

Ancak, havale şirketleri tarafından sunulan avantajlara rağmen, değişiklikler hızlı olmayacak. CFPB, yakın zamanda bankacılık sistemini değiştirmek zorunda olmadıklarına inanmaktadır. Ancak, bu zaten Ripple ve kripto para endüstrisi için önemli bir dönüm noktası zaten.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ