New York'taki bir iflas mahkemesindeki federal bir yargıç, kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in (3AC) varlıklarını dondurdu.

ABD İflas Hakimi, Kripto Hedge Fonu Three Arrows Capital

İflas Hakimi 3AC'nin Varlıklarını Dondurdu

CNBC'nin bildirdiğine göre, New York Güney Bölgesi için bir ABD iflas hakimi olan Yargıç Martin Glenn, Salı günü iflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in (3AC) kalan varlıklarını dondurmak için acil bir hareket verdi, duruşmaya katıldığını belirtti.

Hakim emirde, yalnızca atanan iflas tasfiye memurlarının "ABD'nin bölgesel yargı yetkisi içinde bulunan borçlunun herhangi bir malvarlığını devretme, ipotek etme veya başka bir şekilde elden çıkarma" yetkisine sahip olduğunu kaydetti.

Tasfiyeyi yönetmek için küresel danışmanlık firması Teneo görevlendirildi. Firmaya, Three Arrows Capital kurucu ortakları Zhu Su ve Kyle Davies ile bankalar ve kripto borsaları da dahil olmak üzere 3AC ile iş yapan şirketlere mahkeme celbi izni verildi.

Teneo'yu temsil eden bir avukat olan Adam Goldberg duruşmada şunları vurguladı:

Bu hareketin önemli bir parçası, dünyayı bu aşamada borçlunun varlıklarını kontrol edenlerin tasfiye memurları olduğu konusunda uyarmaktır.

3AC, Mart ayı itibarıyla yaklaşık 10 milyar dolarlık varlık yönetti. Singapur merkezli hedge fonu , 1 Temmuz'da New York'un Güney Bölgesi'nde Bölüm 15 iflas koruması için başvuruda bulundu.

İflas başvurusundan önce, İngiliz Virgin Adaları'ndaki bir mahkeme borçlarını geri ödemek için 3AC'nin varlıklarının tasfiyesine karar verdi. Raporlara göre, İngiliz Virgin Adaları'ndaki Teneo'dan ortaklar iflas işlemlerini yürütüyor.

3AC'nin alacaklılarını temsil eden avukatlar, saldırgan eylemin ana nedenlerinden birinin Su ve Davies'in fiziksel olarak nerede olduğunun “şu anda bilinmemesi” olduğunu açıkladı. Alacaklılar ayrıca Three Arrows Capital'in Singapur'daki ofislerinin birkaç aktif olmayan bilgisayar ekranı dışında boş olduğunu iddia etti.

Su, Çarşamba günü Twitter'da bir ay sonra sessizliğini bozdu. Three Arrows Capital'ı temsil eden Advocatus Law'dan Teneo'ya iki e-postanın ekran görüntülerini göndererek şunları yazdı:

Ne yazık ki, tasfiye memurlarıyla işbirliği yapma konusundaki iyi niyetimiz yemleme ile karşılandı. Starkware belirteç izinlerine karşı iyi niyetle hareket etmelerini umuyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ