Kaynaklar, bir ABD Kongre alt komitesinin kripto madenciliğinin çevresel etkisini incelemek için yakın gelecekte bir oturum düzenlemeyi planladığını söylüyor.

Kaynaklar, bir ABD Kongre alt komitesinin kripto madenciliğinin çevresel etkisini incelemek için yakın gelecekte bir oturum düzenlemeyi planladığını söylüyor. Duruşma, Bitcoin madencilerindeki artışı çevreleyen New York'taki son olaylar ve aynı şekilde protestolar tarafından körüklendi. Bir ABD Kongre Alt Komitesi, Bitcoin ağına odaklanarak kripto madenciliğinin çevresel etkisini tartışmak için bir oturum düzenlemeye hazırlanıyor.

Özellikle, kripto madenciliği, bir kripto para ödülü için işlemleri doğrulamayı ve ağ güvenliğini korumayı içerir. Ve bu operasyonların Bitcoin için daha çevreci hale geldiği bildirilmesine rağmen, çeşitli kişiler, çevreye "zararlı" enerji kaynaklarının kullanımıyla birlikte yüksek enerji tüketimi endişelerini dile getirdiler.

Kripto Madenciliği İle İlgili Kongre Duruşması

Konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara göre, Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesi'nin Gözetim ve Soruşturmalar alt komitesi henüz bir duruşma tarihi planlamadı. Ancak, bu ayın sonuna kadar gerçekleşme olasılığı yüksek. Alt komite ayrıca Bitcoin'in İş Kanıtı (PoS) algoritmasının enerji harcamasına katkıda bulunacak bir tanık listesi de hazırlıyor.

Alt komitenin ön duruşma tartışmalarına katılan bir kaynağa göre, kripto madenciliği konusu sıcak bir konu haline geldi. New York eyaletindeki son olaylar, konuyla nasıl başa çıkılacağını en iyi şekilde belirlemek için duruşmayı gerektirdi.

Çin'deki kripto madenciliği neredeyse sıfırlanırken, Bitcoin madencileri ABD'ye kaçtı. Ülke şu anda küresel kripto para biriminin madencilik hash oranını yüzde 35,4 oranında yönetiyor. Göç sırasında, birkaç maden işletmesi New York, Teksas ve Wyoming eyaletlerindeki eski enerji santrallerine taşındı. New York, Niagara Nehri'nden ucuz enerjiye sahipti, Teksas ise düzensiz bir elektrik şebekesi gibi çeşitli madencilik teşvikleriyle övünüyordu. Bu arada, ABD'nin Bitcoin yanlısı politikacılarından Wyoming'in Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin madencilerini eyaletine davet etti. Bir Bitcoin madencilik çiftliği New York'u böldü ve savaş hatları ekonomik büyümeye karşı karbon emisyonları üzerine çizildi.

New York Bitcoin Madencilik Anlaşmazlığı

Ancak New York'a akın özellikle devlet medyasının, çevrecilerin ve politikacıların dikkatini çekti. Ekim ayında, 70'in üzerinde çevre grubu, Meclis ve Senato milletvekillerine ek gözetim çağrısında bulundu.

Aralık ayının başlarında, Bitcoin madenciliğinin sıkı bir yarışmacısı olan Senatör Elizabeth Warren, Greenidge Generation Holdings'e yazdı. Firma, bir süredir New York kripto madenciliği tartışmasının odağında. Warren, firmadan madencilik faaliyetlerinde kullandığı doğal gazın hesabını vermesini istedi. Kısa bir süre sonra, New York Times eyaletteki madencilik operasyonlarındaki artışın yüksek eleştirisini içeren bir rapor yayınladı.

Ek olarak, eyaletin milletvekillerinden Anna Kelles, New York'ta Bitcoin madenciliğinden uzak durması için lobi yapıyor. Geçen yıl Mayıs ayında, aynı konuda üç yıllık bir ambargo önerdi. O ve diğer eleştirmenler, maden tesislerinin eski olduğunu söyledi. Ayrıca, New York'un önümüzdeki yıllarda karbon emisyonlarını ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltmasını zorunlu kılan 2019 yasasını da alıntıladılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ