Kongre üyeleri, SEC'yi kripto firmalarının ABD'de faaliyet göstermesi için boğulmaya neden olan "aşırı yük" soruşturmalarıyla suçladılar.

Kongre üyeleri, SEC'yi kripto firmalarının ABD'de faaliyet göstermesi için boğulmaya neden olan "aşırı yük" soruşturmalarıyla suçladılar. Son mektup, Amerika'daki kripto firmalarının SEC ile uğraşırken Kongre'den destek almasına yardımcı olabilir.

Pekala, hükümet kripto düzenleyici çerçeve üzerinde çalışmaya başladığı için şimdi ABD Kongresi ile SEC karşı karşıya. ABD Kongresi'nin sekiz üyesi yakın zamanda SEC'in kripto incelemesinde aşırıya kaçabileceği ve bunun sonucunda sektörü boğabileceği endişesini dile getirdi.

Cumhuriyetçi Minnesota Kongre Üyesi Tom Emmer, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler'e bir mektup sundu. Kripto endüstrisinin “aşırı yüklenen” soruşturmasının, boğucu bir inovasyon konusunda yanlış bir mesaj gönderebileceğini yazıyor.

Emmer ve diğer Kongre üyeleri, SEC'in son eylemleriyle kripto şirketlerini boğduğunu ve boğduğunu öne sürüyor. Emmer, son Tweetlerinden birinde şunları yazdı:

Ofisim, kripto ve blok zinciri şirketlerinden, SEC Başkanı @GaryGensler'in kripto topluluğuna “talepleri” bildiren bilgilerinin aşırı yüklendiği, özellikle gönüllü hissetme ve yeniliği boğduğuna dair çok sayıda ipucu aldı.

Emmer ayrıca, SEC'in kural koyma süreci için piyasa katılımcılarından bilgi alma hakkına sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak düzenleyici, Evrak İşlerini Azaltma Yasasında belirlenen standartları ihlal etmemelidir.

Kongre üyesi, SEC'in kripto girişimlerine “yetki dışı ve külfetli raporlama gereklilikleri” yüklememesi gerektiğini de ekliyor. SEC'e iletilen mektup, dört Demokrat ve üç Cumhuriyetçi tarafından ortaklaşa imzalandı. Kongre üyeleri ayrıca iki partili Kongre Blok Zinciri Grubu'nun üyeleridir.

SEC, Enformanet Bölümünü Kendi Yararına Kullanmakla Suçlandı

Menkul kıymetler düzenleyicisine yönelik diğer suçlamalarda Emmer, SEC'in aşırı evrak işleri yoluyla kripto ve blok zinciri şirketlerine baskı yapmak için İcra Dairesi ve İnceleme Birimi yetkililerini kullandığını söyledi. Ayrıca şunları ekliyor:

Düzenlemeye tabi olmayan kripto para birimi ve blok zinciri endüstrisi katılımcılarından, Komisyonun soruşturma başlatma standartlarıyla tutarsız bir şekilde bilgi toplamak için İcra Dairesi'nin soruşturma işlevlerini kullanmaya yönelik son zamanlarda bir eğilim olduğu görülüyor.

Hukuk alanından diğer insanlar da bu Kongre üyelerini desteklemek için katıldı. Gelişmekte olan teknolojiler hukuk firması Brookwood'un Yönetici Ortağı Collins Belton, Emmer tarafından gündeme getirilen sorunlardan memnun olduğunu söyledi.

Ayrıca, yasal ayrıcalığın, SEC hakkındaki endişelerini kamuoyuna açıklamasını zorlaştırdığını da sözlerine ekledi. Belton dedi ki:

Ayrıcalık sorunları nedeniyle kamuoyunda istediğim kadar çok tartışamadım, ancak bunlardan bazılarının cevaplarıyla, halkın bu taleplerin bazılarının ne kadar saçma olduğunu göreceğini düşünüyorum.

Düzenleyici kurum, Ripple ile olan yasal savaşıyla ilgili haberlerde yer aldı. Ancak, menkul kıymetler düzenleyicisi zemin kaybediyor gibi görünüyor, ancak geri adım atmayı reddediyor. Bu yılın başlarında, SEC başkanı Gary Gensler ayrıca kripto borsaları üzerinde güçlü bir inceleme konusunda uyardı.

Ancak şimdi Kongre milletvekillerinin açıkça desteğe gelmesiyle, ABD'de faaliyet gösteren kripto firmalarının moralini artırmaya yardımcı olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ