Çin’in Bitcoin ticaretini tamamen yasaklaması Bitcoin ve kripto para piyasalarında kısmı bir değer kaybına neden oldu

Çin’in Bitcoin ticaretini tamamen yasaklaması Bitcoin ve kripto para piyasalarında kısmı bir değer kaybına neden oldu. Bitcoin boğaları tam da 45 bin dolarlık direnci kırmak için hamleye hazırlanıyorken Çin haberi geldi ve Bitcoin anlık olarak 40 bin dolara kadar geriledi. Dünyanın en büyük 2’nci ekonomisinin Bitcoin’i yasaklamasının ardından 1 gün sonra BTC/USD paritesi 42-43 bin dolar aralığına yükseldi. Sonuç olarak Bitcoin Çin yasağına çok da ciddi bir tepki göstermedi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Çin daha önce de birçok kez Bitcoin’i yasaklığını duyurmuştu. Belki de bu nedenle Bitcoin yatırımcıları Çin’in anlık ve aşırı tepkilerine pek de aldırış etmediler.

ABD’li senatör Pat Toomey, Çin’in Bitcoin yasağına oldukça seviniyor. Bu yasağın ABD için avantaja çeviriline bileceğine inanıyor. Aşağıda Senatör Toomey’in Tweet’ini görüyoruz.

https://twitter.com/SenToomey/status/1441398415712129024

Çin geçtiğimiz Mayıs ayında Bitcoin madenciliğini yasakladığını duyurmuştu. Bu yasağın ardından ABD, Çin’den ciddi düzeyde madenci sermayesi çekti. Çin merkezli birçok Bitcoin madenci şirketi merkezlerini ABD’ye taşıdı. Bu yasak ABD’nin Texas eyaletini Bitcoin madencilik merkezi haline getirdi ve getirecek.

Toomey, ABD’nin sunduğu ekonomik serbestlik ve liberalizmin ABD lehine daha fazla sermaye akışına neden olacağını inanıyor. Toomey’e göre Çin’in koskoca Bitcoin endüstrisini yasaklamasının ABD’nin bu alandaki avantajını pekiştiriyor.

Çin yasağının ardından birçok Blockchain şirketinin merkezlerini ABD’ye kaydıracağı tahmin ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ