Bir ABD mahkemesi, Kanada merkezli mesajlaşma platformu Kik tarafından 2017'de yürütülen 100 milyon dolarlık ICO'nun federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine karar verdi.

ABD Mahkemesi, Kik’in 100 Milyon Dolarlık ICO’sunun Federal Menkul Kıymetler Yasalarını İhlal Ettiğine Karar Verdi

Bir ABD mahkemesi, Kanada merkezli mesajlaşma platformu Kik tarafından 2017'de yürütülen 100 milyon dolarlık ICO'nun federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine karar verdi.

ABD Bölge Yargıcı Alvin Kellerstein, Kanada merkezli mesajlaşma firması Kik’in 100 milyon dolarlık İlk Koin Teklifi’nin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine karar vererek ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yanında yer aldı.

Yargıç Kellerstein, ICO katılımcılarının makul bir kâr beklentisine sahip olması nedeniyle, Kik'in 2017 token satışının Howey testine göre menkul kıymet ihracı tanımını karşıladığını belirleyerek her iki tarafın da özet karar taleplerine yanıt verdi.

Kik, son üç yıldır SEC ile savaşıyordu ve hatta davayla mücadele etmek için mesajlaşma platformunu kapattı.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

SEC ve Kik, ihtiyati tedbir ve parasal yardım için ortak olarak bir karar önerdi.

Mahkeme, "kamuya açık açıklamalarda ve Kin'i tanıtan halka açık etkinliklerde Kik, Kin’in kar yapma potansiyelini övdü.

Kik’in CEO'su, Kin'in değerini artırmada arz ve talebin rolünü açıkladı: Kik yalnızca sınırlı bir Kin arzı sunuyordu, böylece talep arttıkça Kin'in değeri de artacaktı.

 Yargıç, davanın benzersiz doğasına dikkat çekerek, Kik CEO'sunun, dağıtılmış defter teknolojilerinin çığır açan doğası nedeniyle kararını bildirmek için "doğrudan emsali" olmadığını vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ