Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) yakın tarihli bir dosyalama, BTC vadeli işlem fonunu onayladığını ortaya koyuyor. Özellikle, Bitcoin vadeli işlem fonu artık kurumsal yatırımcılara paylarını sunabilecek.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Hisse İhracı için BTC Vadeli İşlem Fonunu Onayladı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) yakın tarihli bir dosyalama, BTC vadeli işlem fonunu onayladığını ortaya koyuyor. Özellikle, Bitcoin vadeli işlem fonu artık kurumsal yatırımcılara paylarını sunabilecek.

SEC Bitcoin Vadeli İşlem Fonunu Onayladı

Bu haber ilk önce 2 Aralık'ta yürürlüğe giren bir SEC dosyası ile duyuruldu. Bu dosyalamaya göre, New York Digital Investment Group LLC (NYDIG) artık kurumsal yatırımcılara hisselerini sunabiliyor.

Ayrıca, bu büyük pazar, kayıtlı yatırım danışmanlarının yanı sıra kendi müşterileri ve diğer uygun yatırımcıları içeriyor. Bununla birlikte, firma fonu için minimum yatırım şartını açıklamadığını belirtti.

Bununla birlikte, bu kurumsal Bitcoin vadeli işlem ticareti için önemli bir adım olduğunu ifade etmek gerekiyor. Resmi adı New York Dijital Yatırım Grubu Bitcoin Strateji Fonu olan fon “sermaye kazancını en üst seviyeye çıkarmayı” amaçlıyor.

Ek olarak, “paylarını sürekli sunan çeşitlendirilmemiş, kapalı uçlu bir yönetim yatırım şirketidir”. Ayrıca, fon için azami hisse fiyatı, hisse başına 10 dolar gibi gözüküyor, fonlar için ilk sermaye 25 milyon dolar oldu.

Bitcoin Vadeli İşlem Piyasası Isınıyor

Ayrıca, fon yalnızca ABD CFTC tescilli emtia borsalarında işlem gören nakit olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmak isteyeceğini belirtiyor. Bu, Bitcoin vadeli işlem teklifleri için ABD’nin düzenleyici kurallarına göre daha ileri bir adım gibi görünüyor.

Ancak bu, onayı alan ilk Bitcoin vadeli işlem fonu değil. Kasım ayının ortasında, New York Eyalet Finansal Hizmetler Bakanlığı, NYDIG Execution’a BitLicense verdi. Adından da anlaşılacağı gibi, NYDIG Execution, New York Digital Investment Group'un bir alt kuruluşudur.

Buna ek olarak, lisans, firmaya New York Eyaleti bölgesindeki çeşitli müşterilere kripto para saklama ve ticaret yürütme hizmetleri sunma izni de verdi. NYDIG ayrıca beş farklı kripto para birimi için bir kripto para sorumlusu olarak çalışma iznine sahip.

Spesifik olarak bunlar Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple ve Litecoin'dir. Bu nedenle, NYDIG'in Bitcoin vadeli işlem fonu ile oluşturulmuş arenada devam ettiğini görmek şaşırtıcı olmayacak. Aslında bu, gelecekteki kripto para vadeli işlem fonlarının farklı türlerde kripto para birimleri ile önünü açabilir.

Bu gelişme, Kaliforniya firması SoFi tarafından NYDFS'den yeni bir BitLicense alımını takip ediyor. NYDIG'den farklı olarak, SoFi toplam altı farklı kripto para birimini destekleme onayına sahip. Bunlar Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin ve Stellar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ