ABD kripto para borsası Coinbase'in, Nasdaq'ın özel piyasasında ilk halka arzdan (IPO) önce hisse satmayı planladığı iddia ediliyor.

ABD Merkezli Kripto Borsası Coinbase, Halka Arz Öncesinde Nasdaq

ABD kripto para borsası Coinbase'in, Nasdaq'ın özel piyasasında ilk halka arzdan (IPO) önce hisse satmayı planladığı iddia ediliyor.

Yakın tarihli bir rapora göre, ABD merkezli kripto para borsası devi Coinbase, Nasdaq'ın özel piyasasında ilk halka arzdan (IPO) önce hisse satmayı planlıyor. Coinbase'in hissedarlara bu hafta özel satışla ilgili bilgi vereceği ifade edildi. Kripto borsası, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük dijital para borsasıdır ve dünyanın en büyük kripto ticaret platformlarından biridir. Yönetim altındaki diğer dijital varlıklara gelince, kripto borsası son zamanlarda kripto para birimlerinde 90 milyar dolarlık bir varlığı tuttuğunu belirtti.

Coinbase, SEC'e bir S-1 IPO'nun gizli bir şekilde dosyalandığını duyurdu.

Geçen yıl Aralık ayında Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile S-1 ilk halka arzının gizli olarak dosyalandığını duyurdu. 

Cuma günü Coinbase'in halka arz öncesinde özel olarak hisse satacağı bildirildi. İddiaya göre, "25 Ocak Pazartesi günü öğlen saatlerinde, Nasdaq Özel Piyasasından piyasaya nasıl erişebileceğiniz, hangi hisselerin ticarete uygun olduğu ve piyasanın nasıl işleyeceği gibi ayrıntıların yer aldığı bir e-posta alacaksınız." denildi. 

Coinbase'in halka arzını yönetmek için Goldman Sachs'a başvurduğu bildirildi

Kripto para borsası devi Coinbase'in, yaklaşan halka arzını yönetmek için bankacılık devi Goldman Sachs'a başvurduğu bildirildi. Bu adım, kripto para birimlerinin daha geniş bir ana kitleye cazibesini artırabilecek bir hareket. Konuya aşina olan iki kaynağa atıfta bulunan Business Insider, kripto borsasının halka açık dosyalama işlemlerini Goldman Sachs'a yönelttiğini bildirdi. Coinbase, daha önce bankada trader olarak çalışan borsanın kurucu ortağı Fred Ehrsam aracılığıyla Amerikan finans devi Goldman Sachs ile yıllardır bağlantılıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ