Varlık yöneticisi WisdomTree, kripto sepeti borsada işlem gören ürünü ETP için başka bir liste elde ederken, Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirketler Avrupa'da kripto para tabanlı yatırım ürünlerini giderek daha fazla listeliyor.

Varlık yöneticisi WisdomTree, kripto sepeti borsada işlem gören ürünü ETP için başka bir liste elde ederken, Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirketler Avrupa'da kripto para tabanlı yatırım ürünlerini giderek daha fazla listeliyor. 2 Aralık'ta WisdomTree, Crypto Mega Cap Equal Weight ETP'sini Paris ve Amsterdam'daki Euronext borsalarında listeledi. MEGA borsa sembolü altında işlem gören yatırım ürünü, üç ayda bir yeniden dengelenen Bitcoin ve Ether dahil olmak üzere fiziksel kripto varlıkları tarafından destekleniyor.

MEGA Daha Önce Deutsche Boerse'nin Dijital Borsası Xetra ve Swiss SIX Borsasında İşlem Görüyordu

Kasım 2021'de piyasaya sürülen MEGA, daha önce Deutsche Boerse'nin dijital borsası Xetra ve Swiss SIX borsasında listelenmişti. BLOC, BTC, Ether, Cardano, Bitcoin Cash ve diğerleri gibi kripto paralar da dahil olmak üzere kripto piyasa değerinin %70'ini temsil eden bir kripto varlık sepetine maruz kalma sağlar. WALT, BTC ve ETH dışındaki büyük dijital paralara maruz kalma sağladı ve halihazırda mega-kap dijital paralara maruz kalan yatırımcılar için tasarlandı. Her iki ETP de Kasım 2021'in sonlarında Boerse Xetra ve SIX'te çıkış yaptı.

ABD Varlık Yöneticileri, Kripto Yatırım Ürünlerini Avrupa'da Giderek Daha Fazla Listeliyor

ABD varlık yöneticileri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki düzenleyici engellerin ortasında, Avrupa'daki kripto yatırım ürünlerini giderek daha fazla listeliyor. ABD merkezli varlık yöneticisi şirketi WisdomTree, kripto sepeti borsada işlem gören ürününü ETP Euronext.curities ve Borsa Komisyonu'nda SEC  listelemesine rağmen, o zamandan beri birkaç BTC vadeli işlem tabanlı borsa yatırım fonunu ETF onayladı. Ekim, ABD'li yatırımcılar hala bir spot BTC ETF'si bekliyorlar. Daha önce bildirildiği gibi, ABD SEC, WisdomTree'nin Bitcoin ETF'si hakkındaki kararını, firma Mart ayında yatırım ürünü için başvuruda bulunduktan sonra Temmuz 2021'de bir kamuoyu geri bildirimi talebiyle erteledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ