Duke Energy, Bitcoin madenciliğini talep yanıt stratejisine entegre etmek istiyor.

ABD Merkezli Lider Enerji Firması Bitcoin Madenciliğini Araştırıyor, Elon Musk İle Görüşmelerde Bulunuyor

Duke Energy, Bitcoin madenciliğini talep yanıt stratejisine entegre etmek istiyor.Enerji firması ayrıca Elon Musk ile şebekenin karbondan arındırılması ve ulaşımın elektrifikasyonu hakkında görüşecek.

3 Temmuz'da Justin Orkney (Duke Energy'nin düzenleyici strateji analisti) Tesla CEO'su Elon Musk'a tweet attı. Orkney, Bitcoin madenciliğinin şebekenin karbonsuzlaştırılmasını ve ulaşımın elektrifikasyonunu nasıl geliştirebileceğine dair notlar paylaşmak istiyor. Orkney ayrıca Tesla'nın çatı güneş enerjisinin daha hızlı benimsenmesini sağlayabileceğine inanıyor.

Bu tweet'ten önce Orkney, yakın tarihli bir podcast röportajı sırasında Duke Energy'nin Bitcoin üzerinde çalıştığını belirtti. Ona göre, çalışma artan yenilenebilir penetrasyon ile şebeke sorunlarına olası bir Bitcoin çözümüne odaklanıyor. Yenilenebilir hedefler yaklaşırken, daha da kötüleşen şebeke dengesizliği vakaları ve diğer ilgili sorunlar olacaktır.

Çalışma, madencileri şebekeye dahil etmenin en iyi yollarını ortaya çıkaracak. Madencilerin katılımı başarılı olduğunda, kitleler de bundan faydalanacaktır. Şirket, mikro şebekesinden yararlanmak ve testler yapmak için çeşitli enerji kaynakları kullanıyor. Ardından, testlerin çeşitli madenci kategorileri üzerindeki etkisini ölçer.

Orkney, “Genel müşteri evrelemesinde çeşitli kavramları araştırıyoruz.Çalışmanın benim açımdan bir bitcoin talebi yanıtı. Amaç, talep yanıt özelliği geliştirmek için sistemimizde bir Bitcoin madenciliği işlevine sahip olmak.Bir teknoloji testi yapmayı planlıyoruz.”

Güç sistemleri Üzerindeki Baskıyı Önleme

Duke Energy, birçok Bitcoin madencisi için küçük ölçekte elektrik gücü sağlayıcısı olmuştur. Şirket, kripto madencilerini bir şebekeye bağlamanın kesintileri azaltacağına ve güç kaynağını iyileştireceğine inanıyor. Orkney, talep yanıt özelliği ve benzeri programların güç sistemleri üzerindeki yükü azaltacağına inanıyor.

Böylece, madencilere ve genel Bitcoin piyasasına güç kaynağının artırılması. İyi haber şu ki Tesla şu anda bir bitcoin madenciliği projesinde blok ve Blockstream ile ortak çalışıyor. Bu nedenle, Tesla ve Duke Energy'nin bitcoin madenciliği ile ilgili başka bir projede birlikte çalışması ek bir avantaj olacaktır.

Balinaların BTC Dökümü Tesla'nın BTC Varlıklarını 440 Milyon Dolarlık Zarara İtiyor

Bu arada, elektrikli otomobil şirketi, Bitcoin (BTC) varlıklarının değerinde 440 milyon dolarlık bir düşüşle karşı karşıya. Mevcut piyasa koşulları, balinaları Bitcoin varlıklarını kripto değişim platformlarına aktarmaya zorluyor. Piyasa düşüşü, Tesla'nın Bitcoin varlıklarının daha da devalüasyonuna neden oldu.

Bitcoin'in fiyatı, 20.000 doların altında işlem gördükten sonra 18 ayın en düşük seviyesine düştü. Bu fiyat düşüşü, geçen yılın ortalarında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldıktan sonra Tesla için iyi bir haber değil. Tesla yatırımcıları, şirketin nakit rezervlerinin bir kısmı ile Bitcoin satın alma hareketini eleştirdi. Bu nedenle, elektrikli otomobil üreticileri, Bitcoin varlıkları için bir zararla karşı karşıya kalabilirler.

Bitcoin fiyatındaki 20.000 doların altındaki düşüş, Tesla'nın 2. çeyrek mali döneminin son gününe denk geliyor. Mevcut fiyata dayanarak, Tesla'nın Bitcoin varlıkları şimdi 820.8 milyon dolarlık satın alma tutarının yarısından biraz fazlasına değer. Tesla, muhtemelen bu duyuruyu, bu ayın sonlarında üç aylık raporlarını yayınlarken bildirecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ