ABD'deki en büyük ikinci sağlık sigortası şirketi olan Anthem hizmetinde blockchain teknolojisini kullanmaya karar verdi. Şirket, blockchain kullanarak hastalara tıbbi verilerine güvenli erişim sağlamayı amaçlamakta.

ABD Merkezli Sağlık Sigortası Şirketi Anthem Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

Forbes haberine göre, ABD sağlık sigortası şirketi Anthem blok zinciri teknolojisini kullanarak tıbbi verileri güvence altına almak istiyor. Şu anda, özelliği küçük bir sayı grubu için test ediyor, ancak birkaç yıl içinde 40 milyon üyesinin tamamı buna erişebilecek.

Blockchain, Şirket İçin Güven Sorunlarını Ortadan Kaldırıyor

Şirketin CEO'su Gail Boudreaux, “Blockchain bize potansiyel olarak bu fırsatı verme konusunda endişe verici değil. İnsanların kendi kararlarını verebilecekleri verileri paylaşma fırsatı bulduğunu” ifade ediyor. Daha önce, sağlık sigortası devi Aetna, IBM ve PNC Bankası ile blockchain odaklı yeni bir ortaklıkla çalıştığını açıklamıştı.

Anthem Zaten Çeşitli Amaçlar İçin Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

Anthem'in baş dijital sorumlusu Rajeev Ronanki, sistemin yaklaşık 200 şirket çalışanından oluşan pilot bir test grubu için uygulamasının yapıldığını ve yakında diğer üyeler için de hazır olacağını açıkladı. Ayrıca, şirketin bu teknolojiyi çeşitli amaçlar için kullanmayı planladığını ve bunun % 40'ının zaten faal olduğunu belirtti. Blockchain teknolojisi halihazırda sağlık sektöründeki diğer ülkeler tarafından kullanılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ