San Francisco merkezli mobil bankacılık hizmeti Chime, katıldığı son fonlama turunda 485 milyon dolar toplayarak 14.5 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

ABD’nin En Değerli Fintech Girişimi Bu Uygulama Oldu

San Francisco merkezli mobil bankacılık hizmeti Chime, katıldığı son fonlama turunda 485 milyon dolar toplayarak 14.5 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Şirket böylece Robinhood’u geride bırakarak Amerika’nın en değerli fintech girişimi haline geldi.

Şirketin, Aralık ayında katıldığı son fonlama turundan bu yana değerini iki katına çıkardığını gösteren yeni turda, ABD’de özellikle pandemi sürecinde dijital bankacılık kullanımının popüler hale gelmesinin etkili olduğu belirtiliyor. Chime CEO’su Chris Britt, her ay yüzbinlerce yeni hesap kazandıklarını ve şirketin bir yıl içinde halka arza hazır hale geleceğini dile getiriyor.

İlk kez 2013 yılında kullanıcılarla buluşan Chime; otomatik tasarruf hesabı sağlayan ücretsiz, kullanıcı dostu bir bankacılık uygulaması ve işletmelerin takas geliri elde ettiği bir banka kartı sunuyor. Yeni nesil bankanın fonlama turunda; Tura Coatue, Iconiq, Tiger Global, Whale Rock Capital, General Atlantic, Access Technology Ventures, Dragoneer ve DST Global şirketleri yer aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ