ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, menkul kıymetler düzenleyicisinin kripto yönergeleri üzerinde Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile birlikte çalıştığını söyledi.

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, menkul kıymetler düzenleyicisinin kripto yönergeleri üzerinde Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile birlikte çalıştığını söyledi. Dahası, yatırımcının korunmasını sağlamak için SEC'in "farklı kripto platformları, borsalar, borç verme platformları ile çalışmaya çalıştığını" söyledi. SEC Başkanı Gary Gensler, Bloomberg ile yaptığı röportajda kripto para birimi düzenlemesinden bahsetti ve "SEC'in bir geniş gündem ve kripto bu gündemin bir parçası.'

“Bu Tokenlerin Çoğu Menkul Kıymet Özelliklerine Sahip”

Kripto düzenlemesinden bahseden Bay Gensler, “ajans esasen sadece yatırımcılara bakıyor” dedi ve “Bu tokenlerin çoğu menkul kıymet özelliklerine sahip. Halktan para topluyorlar ve halk, başkalarının çabalarına dayalı kârlar bekliyor” dedi. “Bir platformsanız ve platformda 75, 100 veya 5.000 tokeniniz varsa, olasılıklar, bunların birçoğunun ve muhtemelen birçoğunun menkul kıymet olarak adlandırılan şeydir” diye ekledi.

'Kripto Spot Ticaret Faaliyetlerini Denetleyecek Bir Otorite yok'

Bir Senato Komitesi duruşması sırasında, CFTC Başkanı Rostin Behnam, 'kripto spot ticaretini etkin bir şekilde denetleyecek bir yetki olmadığını' açıkladı. CFTC Şefi, 'Kongre kripto piyasasına düzenleyici yapı getirmeli' yanıtını verdi. 304 milyon dolar zaten federal bütçeye ayrılmış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ