ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, ajansının kripto para birimini yasaklama yetkisine veya niyetine sahip olmadığını doğruladı.

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, ajansının kripto para birimini yasaklama yetkisine veya niyetine sahip olmadığını doğruladı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, ajansının kripto para birimini yasaklama yetkisine veya niyetine sahip olmadığını doğruladı. SEC başkanı, 5 Ekim'deki Finansal Hizmetler Temsilciler Meclisi oturumu sırasında soruları yanıtlarken, kriptoyu yasaklamanın SEC'in yetki alanına girmediğini vurguladı ve "Bu Kongre'ye kalmış olacak" dedi.

 

SEC Başkanı, Stablecoin'lerle İlgili Endişelerini Dile Getirdi

Gensler, "Bu alanı, sahip olduğumuz yatırımcı tüketici koruması içinde nasıl elde edeceğimiz .Ayrıca banka düzenleyicileri ve diğerleriyle birlikte nasıl çalıştığımız meselesi . Hazine departmanının kara para aklama ve vergi uyumu kapsamında olmasını nasıl sağlayacağız" dedi. “Bu tokenlerin çoğu, bir yatırım sözleşmesi, not veya menkul kıymet olma testini karşılıyor” diye ekledi ve kriptoyu “SEC’in yatırımcı koruma görevi kapsamında” getirme ihtiyacını vurguladı. Gensler ayrıca, ajans için bir öncelik olarak “Stabilcoinlerin ortaya çıkarabileceği finansal istikrar sorunlarının” da altını çizdi.

 Temsilci Patrick McHenry, Kripto Konusundaki Duruşu Nedeniyle SEC Başkanını Hedef Aldı

Temsilci Patrick McHenry, duruşma sırasında SEC'in Gensler liderliğindeki dijital varlıklarla ilgili eylemlerini ve duruşunu eleştirdi . SEC Başkanını ajansın "kural koyma ve prosedürler hakkında uzun süredir devam eden yorumları fark etme uygulamasına" uygun davranmamakla suçladı. McHenry ayrıca Gensler tarafından 2019'da MIT'de ders verirken Komiteye yaptığı ve SEC'in Bitcoin ve Ether'i emtia olarak sınıflandıran geçmiş kararlarını eleştirdiği yorumlarına atıfta bulundu. Çoğu ülkede kripto düzenlemeleri hala gri bir alanda, ancak finansal düzenleyiciler sektörü düzenlemek için yönergeler oluşturmak için aktif olarak çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ