ABD SEC, Cboe BZX'in BTC spot ETF'sinin onaylanmasına izin verecek bir kural değişikliği başvurusunu reddetti.

ABD SEC, Cboe BZX'in BTC spot ETF'sinin onaylanmasına izin verecek bir kural değişikliği başvurusunu reddetti. Mali düzenleyici, başvuruyu reddetme nedenlerini listeleyerek manipülasyon ve manipülatif kelimelerini 142 kez listeledi. Cboe BZX Exchnage Inc., bu yılın Mart ayının başlarında SEC'e önerilen bir kural değişikliği başvurusunda bulundu.

SEC, Cboe BZX Borsası'nın Teklifini Reddetti

SEC, borsanın teklifini reddetti. BZX'in BTC spot piyasasında dolandırıcılık ve manipülasyonun varlığına yeterince itiraz etmediğini belirtti. SEC, daha önce endişelerini dile getirdiği bazı dolandırıcılık faaliyetlerini listeleyerek özellikle şunları söyledi:

Fiyatları manipüle eden hakim konuma  diğer adıyla balinalar sahip kişiler, ticaret platformlarının ve BTC ağının hacklenmesi  ,BTC ağının kötü niyetli kontrolü,yanlış bilgiler de dahil olmak üzere içeriden bilgilere dayalı ticaret,'Sözde stabilcoin' Tether ile ilgili manipülatif aktivite ,ticaret platformlarının kendisinde dolandırıcılık ve manipülasyon düzenleyici  ve ayrıca BTC blok zincirinin kendisiyle ve çeşitli ticaret platformlarıyla ilgili güvenlik endişelerini de dile getirdi.

BTC ETF Başvuruları Reddedilmeye Devam Ediyor

Daha önce bildirildiği gibi, ABD SEC, kaldıraçlı finansal ürünlerin riskli doğası nedeniyle son iki Bitcoin borsada işlem gören fon ETF  başvurusundan en az birini reddetti. Wall Street Journal raporunda, mali düzenleyicinin şu anda yalnızca Bitcoin ile ilgili kaldıraçsız ürünlere izin vermeyi planladığını belirtti. SEC'in kaldıraçlı Bitcoin ETF'si ile ilgili duyurusu, Valkyrie'nin kaldıraçlı Bitcoin vadeli işlemleri ETF'si başvurusunda bulunmasından ve Direxion'ın ayılar için ters fon başvurusunda bulunmasından yaklaşık iki gün sonra geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ