Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 4 Ocak 2022'de yayınlanan bir bildiriye göre Stone Ridge Holdings Group'un NYDIG Bitcoin ETF'si hakkındaki kararını erteledi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 4 Ocak 2022'de yayınlanan bir bildiriye göre Stone Ridge Holdings Group'un NYDIG Bitcoin ETF'si hakkındaki kararını erteledi. Bu, düzenleyici tarafından gecikmeye tabi tutulan başka bir Bitcoin ETF'sidir.  Karar şimdi en fazla iki ay ertelenecek.

SEC, Kural Değişikliğini Onaylama veya Onaylamama Süresini Uzatmaya Karar Verdi

Daha önce bildirildiği gibi, bitcoin ETF kararı için ilk son tarih, hızla yaklaşan 15 Ocak 2022 idi. SEC, geçmişte olduğu gibi, kural değişikliğini onaylama veya onaylamama süresini uzatmaya karar verdi. VanEck Bitcoin ETF, birçok kez ertelenen ve bunun için çok dikkat çeken biriydi. Sonunda reddedilmesine rağmen, gecikmeler SEC'in yatırım aracı hakkında kamuoyuna yorum alabilmesi için harekete geçirildi. SEC, bu gecikmelerin arkasındaki ana nedenlerden biri olarak yatırımcı korumasını lanse etti.

SEC Başkanı Gary Gensler, ABD Kongresine Kripto Piyasasının Daha Fazla Yatırımcı Korumasına İhtiyacı Olduğunu Söyledi

SEC Başkanı Gary Gensler, ABD Kongresi'ne kripto piyasasının daha fazla yatırımcı korumasına ihtiyacı olduğunu söyledi ve bu durum piyasanın başına bela oldu. Ancak, SEC Komiseri Hester Peirce de dahil olmak üzere bazıları bu gecikmelerin piyasa için sonuçları olabileceğini söyledi. SEC, bir ETF'ye izin vermeden önce yatırımcı koruması için düzenleme ihtiyacı ve daha iyi önlemler konusunda sesini yükseltti. Ayrıca yakın zamanda Valkyrie ve Kryptoin Bitcoin spot ETF'lerini reddetti ve bu, spot ETF'leri reddetme eğilimini sürdürüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ