ABD SEC'in, Binance CEO'su Changpeng Zhao'ya bağlı ticaret firmaları hakkında Binance'in ABD koluna bir soruşturma başlattığı bildirildi.

ABD SEC'in, Binance CEO'su Changpeng Zhao'ya bağlı ticaret firmaları hakkında Binance'in ABD koluna bir soruşturma başlattığı bildirildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), kripto borsası devi Binance'in ABD koluna Binance CEO'su Changpeng Zhao'ya bağlı ticaret firmaları hakkında bir soruşturma başlattığı bildirildi. Wall Street Journal'ın yakın tarihli bir raporuna göre SEC, Binance.US ile ticaret firmaları Sigma Chain AG ve Merit Peak arasındaki ilişkiyi araştırıyor.

ABD SEC'in Binance'den İki Şirket Hakkında Bilgi Talep Ettiği Bildirildi

Federal düzenleyicinin, ABD kripto borsasından iki şirket hakkında bilgi talep ettiği ve piyasa yapıcılarla potansiyel bağlantılarını kullanıcılara nasıl ifşa etmiş olabileceğini araştırdığı bildirildi. Haber kaynağı, 2019'daki kurumsal belgelerin ve eski Binance yöneticilerinin Zhao'yu her iki ticaret firmasına da bağladığını bildirdi. Piyasa yapıcılar olarak hareket eden Sigma Chain AG ve Merit Peak, Binance.US'ta sürekli olarak kripto alıp satıyor, bu da genellikle fiyat oynaklığını azaltıyor. Federal düzenleyicinin, bir soruşturmanın sürdüğünü doğrulasa bile, herhangi bir yaptırım eylemine nasıl devam edeceği belirsizdir.

Kripto Borsa Devi Daha Önce de Sorunlarla Karşı Karşıyaydı

Mayıs 2021'de daha önce bildirildiği gibi, kripto borsasının ABD sakinlerinin yasadışı işlemler için kripto kullanmasını durdurmak amacıyla hem Adalet Bakanlığı hem de İç Gelir Servisi tarafından soruşturma altında olduğu bildirildi. Mart ayındaki bir rapor, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'nun ABD kullanıcılarının faaliyetleriyle ilgili büyük kripto borsasını da araştırdığını öne sürdü. Binance CEO'su Changpeng Zhao, o sırada borsada herhangi bir suistimal iddiasını reddetti.

SEC ilk olarak 2020'nin sonlarında Binance'in ABD koluna mahkeme celbi göndererek paydaşlar, iş modeli ve ifşa ile ilgili diğer bilgiler hakkında bilgi istedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ