Senato'da, 50 doların altındaki kişisel kripto işlemleri için vergi muafiyeti yaratarak ve sermaye kazançları 50 dolardan az olduğunda kripto para biriminin günlük satın alımlarda kullanımını basitleştirecek yeni bir iki partili yasa tasarısı sunuldu

ABD Senatörleri, Küçük Kripto İşlemlerini Vergilerden Muaf tutmak için İki Taraflı Yasa Tasarısı Sunuyor

Yeni 'Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası'

Senatörler Pat Toomey ve Kyrsten Sinema tarafından Salı günü Kongre'de “Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası” olarak bilinen iki taraflı yeni bir yasa tasarısı sunuldu.

ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi tarafından yapılan duyuruya göre, tasarı “küçük kişisel işlemler için vergi muafiyeti” yaratarak “dijital varlıkların günlük satın alımlarda kullanımını basitleştirmeyi” amaçlıyor.

Senatör Toomey, “Dijital para birimleri, Amerikalıların günlük hayatlarının sıradan bir parçası olma potansiyeline sahip olsa da, mevcut vergi kanunumuz bunun önünde duruyor” yorumunu yaptı. Ekledi:

Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası, Amerikalıların bir fincan kahve satın almak gibi küçük kişisel işlemleri vergilerden muaf tutarak kripto para birimlerini günlük ödeme yöntemi olarak daha kolay kullanmalarını sağlayacak.

Mevcut yasaya göre, herhangi bir miktardaki satın almalar için ödeme yapmak için kripto kullanıldığında, vergiye tabi bir olay meydana gelir. Bir kişi, yalnızca bir kuruşun küçük bir kısmı olsa bile, kripto değer olarak değer kazanırsa, işlemdeki İç Gelir Servisi'ne (IRS) sermaye kazançları borçlu olacaktır.

Tasarının metninde, yeni mevzuat “bazı sanal para satışlarından veya takaslarından elde edilen kazançları brüt gelir de minimis kazançlarından hariç tutmak için 1986 İç Gelir Yasasını değiştirmeyi” hedefliyor.

Duyuru şöyle devam ediyor:

Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası, kişisel işlemlerde 50 doların altındaki kazançlar ve 50 doların altındaki kişisel işlemler için makul bir de minimis muafiyeti oluşturarak dijital varlıkların günlük işlemler için kullanımını basitleştirecektir.

Toomey ve Sinema'nın Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası da Temsilciler Meclisi'nde iki taraflı desteğe sahip. Temsilciler Suzan DelBene ve David Schweikert Şubat ayında mevzuatın önceki bir versiyonunu tanıttı. Bu yasa tasarısı, kazançlar 200 $ veya daha az olduğunda kripto para birimiyle yapılan kişisel işlemleri muaf tutmaya çalıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ