Senatör Cynthia Lummis, kripto varlıklarının ABD vatandaşlarının emeklilik planlarında çeşitlendirilmiş varlık tahsislerinin normal bir parçası haline geldiğini görmek istediğini söyledi.

ABD Senatörü Cynthia Lummis, Emeklilik Fonları İçin Bitcoin

Senatör Cynthia Lummis, kripto varlıklarının ABD vatandaşlarının emeklilik planlarında çeşitlendirilmiş varlık tahsislerinin normal bir parçası haline geldiğini görmek istediğini söyledi.

29 Haziran'da CNBC Mali Müşavir Zirvesi'nde konuşan Senatör Cynthia Lummis, kripto para birimi Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının emeklilik fonları için kullanılan çeşitlendirilmiş varlık tahsislerinin normal bir parçası haline geldiğini görmek istediğini söyledi. Bitcoin ve kripto para birimlerinin enflasyondan korunmalarına yardımcı olacağını söyledi. ABD Senatörü, “Ayrıca bireylerin, güvenli olan, kara para aklama ve Banka Gizliliği Yasasının önündeki engelleri karşılayan kripto para birimi Bitcoin ve tercih ettikleri kripto para birimlerini kullanabildiğini görmek isterim” diye ekledi.

Cynthia Lummis, hükümet harcamaları ve para basmanın neden olduğu enflasyon riskleri konusunda uyarıyor

Cynthia Lummis ayrıca “çeşitli bir varlık dağılımı” sağlamanın önemini vurguladı ve hükümet harcamaları ve para basımının neden olduğu enflasyon riskleri konusunda uyardı. “Kongre trilyonlarca ve trilyonlarca dolar harcıyor ve ekonomimizi ve dünya ekonomisini ABD doları ile dolduruyor, ABD dolarının değerini düşürmememizin hiçbir yolu yok” dedi. Kripto para birimi Bitcoin, son birkaç yılda birçok ana akım maruziyete tanık oldu, ancak önde gelen kripto para biriminin değişken doğası, eleştirmenler arasında hala büyük bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

Lummis, şu anda toplamda 5 BTC'ye sahip olduğunu açıkladı

Röportaj sırasında, senatör Lummis, 2013 yılında yaklaşık 330 $ karşılığında ilk Bitcoin’i satın alarak şu anda toplam 5 BTC'ye sahip olduğunu açıkladı. Bitcoin yükselişine rağmen, çeşitlendirmenin anahtar olduğunu ve kripto para birimi Bitcoin'e tamamen girmemek olduğunu vurguladı. Kripto yanlısı ABD senatörü, “Herkesin parasını dolar olarak koyup bir yatağın altına koymasını istemediğim gibi herkesin tüm parasını Bitcoin’e koymasını istemiyorum” dedi. Varlığın yüksek oynaklığı ve düzenleyici kaygılar göz önüne alındığında, birçoğu hala senatörün fikrine şüpheyle bakıyor.

Lummis'e göre, kriptonun hızlı tempolu yeniliğini boğmadan mevcut kara para aklama karşıtı yasaların yanı sıra Banka Gizliliği Yasasına uyulmasını gerektirecek. CNBC röportajında, gizlilik endişeleriyle mücadele ederken, dijital dolar gibi kripto ile ilgili kamu altyapısının oluşturulmasını da gerektireceğini söyledi.

“Geleneksel bankacılık ve fiat olmayan para bankacılığını aşırı düzenlemek veya farklı şekilde düzenlemek istemiyoruz çünkü onların eşit şartlara sahip olmalarını istiyoruz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ