Fidye Açıklama Yasası, İç Güvenlik Bakanlığı'nın kripto para ve fiat cinsinden fidye ödemeleri hakkında kritik veriler toplamasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Fidye Açıklama Yasası, İç Güvenlik Bakanlığı'nın kripto para ve fiat cinsinden fidye ödemeleri hakkında kritik veriler toplamasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Senatör Elizabeth Warren ve Temsilci Deborah Ross, fidye yazılımı saldırılarının kurbanlarının fidye ödemeleriyle ilgili bilgileri İç Güvenlik Bakanlığı'na (DHS) ifşa etmelerini gerektiren Fidye Açıklama Yasası'nı tanıttı. Salı günü tanıtılan tasarı, fiat ve kripto para ödemeleri hakkında kritik veriler toplamayı ve yatırımcıları siber suçlardan korumayı amaçlıyor. Tasarı, fiat ve kripto para ödemeleri hakkında kritik veriler toplamayı ve yatırımcıları siber suçlardan korumayı amaçlıyor.

Mevzuat,Fidye Yazılımı Saldırılarının “Daha Eksiksiz Bir Resmini” Geliştirmeyi Amaçlıyor

ABD'deki yasa dışı finansal faaliyetleri engellemek için süregelen bir çaba içinde, Warren'ın mevzuatı, fidye yazılımı saldırılarının "daha eksiksiz bir resmini" geliştirmeyi amaçlıyor. "Kongre Üyesi Ross ile yaptığım fatura, fidye ödendiğinde ifşa gerekliliklerini belirleyecek ve siber suçluların suç girişimlerini finanse etmek için Amerikan kuruluşlarından ne kadar para çektiğini öğrenmemize ve onların peşinden gitmemize yardımcı olacak." Fidye yazılımı yasa tasarısı ayrıca, Ulusal Güvenlik Bakanı tarafından yönetilen kripto para birimleri ile fidye yazılımı saldırılarındaki rolleri arasındaki bağlantıları bulmaya yönelik bir çalışmayı da destekleyecek.

ABD'li Yatırımcıların Henüz Fidye Yazılımı Ödemelerini Bildirmeleri Gerekmiyor

Senatörün belirttiği gibi, ABD'li yatırımcıların henüz fidye yazılımı ödemelerini bildirmeleri gerekmiyor, bu da ona göre fidye yazılımı saldırılarına karşı koymanın anahtarı. Yeni mevzuat, "talep edilen ve ödenen fidye miktarı ve kullanılan para birimi türü de dahil olmak üzere önemli raporlama gerekliliklerini uygulayacak" dedi. Tasarı, ABD'deki fidye yazılımı kurbanlarının, DHS tarafından kurulacak bir web sitesi aracılığıyla ödeme yapıldıktan sonraki 48 saat içinde fidyeleri ifşa etmesini gerektiriyor. Federal yetkililer kripto pazarını düzenlemek için faturalar çıkarmaya devam ederken, SEC tarafından paylaşılan bir raporda Kongre'yi “bir menkul kıymet olduğunda netleştirmek için dijital varlıkların durumunu netleştirmeye” çağırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ