ABD Senatörü Pat Toomey, SEC'in kripto para birimleri hakkında yeterli rehberlik sağlayamaması durumunda Kongre'nin mevzuatla adım atmasını önerdi.

ABD Senatörü Pat Toomey, SEC'in kripto para birimleri hakkında yeterli rehberlik sağlayamaması durumunda Kongre'nin mevzuatla adım atmasını önerdi.

Senato Bankacılık Komitesi'nin önde gelen üyelerinden biri olan Pennsylvania Senatörü Pat Toomey, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kripto para birimleri hakkında yeterli rehberlik sağlayamaması durumunda Kongre'ye mevzuatla adım atmasını önerdi. Senato Bankacılık Komitesi'nden Cuma günü yapılan bir duyuruda, ABD senatörü, SEC başkanı Gary Gensler'in token projeleri ve sabit paralarla ilgili menkul kıymetler ve emtialar arasındaki farklar hakkında verdiği cevaplardan memnun olmadığını söyledi.

Senatörün, SEC Başkanının Cevaplarında Hayal Kırıklığını Dile Getirdiği Bildirildi

Senatör Pat Toomey'den gelen bir yanıt, SEC ile ABD Senatosu Bankacılık Komitesi arasındaki çatlağı ortaya çıkaran en son teklifti. Senato Bankacılık Komitesi'nden Cuma günü yapılan bir duyuruda Toomey, SEC Başkanı Gary Gensler'in token projeleri ve sabit paralarla ilgili menkul kıymetler ve emtialar arasındaki farklar hakkında verdiği cevaplardan memnun olmadığını söyledi. Senatör, SEC'in kripto firmaları ile Glass Lewis de dahil olmak üzere danışmanlık hizmetleri şirketleri arasındaki yaptırım eylemlerinde görünen bazı eşitsizlikleri, "sahte ve yanıltıcı bilgi" sağlamayla ilgili benzer iddialar nedeniyle sorguladı.

ABD Senatörü Kongre'yi Devreye Girmeye Çağırıyor

Senatör, "Yatırımcıların adil ve rekabetçi bir pazardan yararlanabilmeleri için federal kurumlar, yeni ve gelişmekte olan teknolojilerin mevcut düzenlemelere uyup uymadığı  ve eğer öyleyse, nasıl   hakkındaki soruları yanıtlamalıdır" dedi. “Başkan Gensler'in kripto para birimleri için yolun net kurallarını sağlamadaki başarısızlığı, Kongre'nin harekete geçme ihtiyacının altını çiziyor.” Toomey daha önce ABD Hükümetinin bir merkez bankası dijital para birimi başlatmasını desteklemişti ve Başkan Joe Biden'ın bir sonraki Federal Rezerv başkanı Jerome Powell'ı seçmesi lehinde oy kullanacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ