Texas'tan ABD Senatörü Ted Cruz kısa süre önce Texas Blockchain Zirvesi'ne hitap etti ve devletin Bitcoin madenciliği için bol miktarda enerji kullanabileceğinden bahsetti.

ABD Senatörü Ted Cruz, Teksas

Texas'tan ABD Senatörü Ted Cruz kısa süre önce Texas Blockchain Zirvesi'ne hitap etti ve devletin Bitcoin madenciliği için bol miktarda enerji kullanabileceğinden bahsetti.

Teksas'tan ABD Senatörü Ted Cruz, geçtiğimiz günlerde Texas Blockchain Zirvesi'ne hitap etti ve devletin Bitcoin madenciliği için bol miktarda enerji kullanabileceğinden bahsetti. Cruz ayrıca doğal gaz yoluyla Bitcoin madenciliğinin temel faydalarını vurguladı. Bitcoin madenciliği, kripto topluluğu arasındaki tartışmalar için her zaman en sıcak konu olmuştur. Kabulü ve fiyatındaki son sıçramaya rağmen, dünyanın önde gelen kripto para birimi, madenciliğinde önemli miktarda enerji kullanımı nedeniyle eleştirildi.

BTC Madenciliği İçin Çevre Dostu Enerji Kaynaklarının Kullanılması Teşvik Edilmiştir

Son birkaç ayda, küresel kripto topluluğundaki birkaç etkili figür, BTC madenciliği için çevre dostu enerji kaynaklarının kullanımını teşvik etti. Daha önce bildirildiği gibi El Salvador, Bitcoin madenciliği yapmak için volkan tarafından üretilen gücü kullanıyor. ABD Senatörü Ted Cruz bile bu noktaya değindi. “Ülkenin 1 numaralı rüzgar enerjisi üreticisi biziz. İkincisi, şu anda doğal gaza bakarsanız, Batı Teksas'ta büyük miktarda doğal gaz yakılıyor. Bence bu Bitcoin için çok büyük bir fırsat çünkü bu enerji boşa gidiyor.”

 Miami Belediye Başkanı, Bitcoin Madencilerini Kolaylaştırmak İçin Elektrik Maliyetini Düşürmeyi Planlıyor

Ted Cruz'dan gelen son açıklama, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez'in şehrin Bitcoin madencilerini kolaylaştırmak için elektrik maliyetini düşürmeyi planladığını söylemesinden yaklaşık dört ay sonra geldi. Suarez, BTC ve Ethereum'un sahibidir. Haziran 2021'de daha önce bildirildiği gibi, Miami Belediye Başkanı BTC'yi 30.000 dolara yakın ve Ethereum'u 1.500 dolara yakın satın aldığını söyledi. Ayrıca Miami'nin BTC madenciliği için temiz enerji sağlayabileceğini de sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ