ABD Senatosu'nun Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi, 14 Aralık'ta Stablecoin'leri tartışmak için bir oturum düzenleyecek.

ABD Senatosu'nun Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi, 14 Aralık'ta Stablecoin'leri tartışmak için bir oturum düzenleyecek. "Stablecoins: Nasıl Çalışıyorlar, Nasıl Kullanılıyorlar ve Riskleri Nelerdir?" komite web sitesinden canlı olarak yayınlanacaktır. Tanıkların Açık Piyasalar Enstitüsü Mali Politikası Direktörü Bayan Alexis Goldstein ve Amerikan Üniversitesi Washington Hukuk Fakültesi'nden Profesör Hilary J. Allen olduğu doğrulandı.

Senato Bankacılık Başkanı Sherrod Brown, Stablecoin İhraççılarına Mektuplar Gönderdi

Duruşma, Senato Bankacılık Başkanı Sherrod Brown tarafından büyük stablecoin ihraççılarının CEO'larını hedef alan bir dizi mektup gönderildikten sonra geldi. 23 Kasım'da gönderilen mektuplar Coinbase, Gemini, Paxos, TrustToken, Binance ve Centre'a gönderildi. Sherrod, muhtemelen önümüzdeki hafta yapılacak duruşmada çalışmak için bir temel olarak, itfa süreçleri, ihraç ve stabilcoin ticareti hakkında açıklama istedi.Ülkelerdeki düzenleyiciler şu anda kripto endüstrisini bir ölçüde düzenlemeye çalışıyor.

Endüstri CEO'ları Kongreye Kriptoyla İlgili Bir Duruşmaya Katıldı

Bugün, “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Amerika Birleşik Devletleri'nde Finansal İnovasyonun Zorluklarını ve Faydalarını Anlamak” başlıklı bir Kongre oturumu gerçekleştirildi. Endüstri CEO'ları duruşmaya katıldı ve politika yapıcıların kripto endüstrisi ve onun altında yatan teknoloji hakkında sahip olduğu bazı yanlış anlamaları netleştirmeye hizmet etti. Kasım ayının başlarında, Hazine Bakanlığı da durağan koinlere baktı ve “uygun federal gözetime” tabi olmalarını tavsiye etti. Başkanın Çalışma Grubu ayrıca, son zamanlarda milletvekillerini bankalara ihraçlarını kısıtlamaya çağıran stabilcoinler hakkında bir rapor yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ