Alternet Systems Inc (ALYI), 11 Mart tarihli açıklamaya göre, Sahra altı Afrika'da elektrikli araç projelerini finanse etmeye adanmış bir kripto para birimi başlatmak için yeni bir ortaklığa girdi.

ABD Şirketi, Afrika

Bir enerji depolama, askeri uygulama ve elektrikli motosiklet firması olan Alternet Systems Inc (ALYI), 11 Mart tarihli açıklamaya göre, Sahra altı Afrika'da elektrikli araç projelerini finanse etmeye adanmış bir kripto para birimi başlatmak için yeni bir ortaklığa girdi.

Alternet, ortak olduğu şirketi adlandırmasa da, Alternet Systems, kripto para biriminin Ethereum blok zincirinde başarıyla basıldığını ortaya koydu.

ALYI, ilk kripto para teklifi (ICO) aracılığıyla 100 milyon dolar toplamayı planlıyor ve planlanan token satışının “100 milyon dolarlık teklifin üzerine yatırım yapabilecek bir yatırımcıdan ilgi aldığını” da sözlerine ekledi.

Alternet Systems şu anda kripto para birimi girişimi ile ortaklık içinde olan tek firma olduğunu belirtiyor.

ALYI şu anda düzenleyici bir inceleme yürütüyor ve ICO için pazarlama planını geliştiriyor. Firma, gelecekte ICO için bir hedef tarih ilan edeceğini de sözlerine ekledi.

Elektrikli motosiklet iştiraki ile Alternet Systems, Afrika binek hisse piyasasında uygulanacak şekilde tasarlanmış bir elektrikli motosiklet ve sepet geliştirdi.

 ALYI, Kenya'da motosikletleri için bir anlaşma imzaladığını iddia ederken, şirket planlanan ICO aracılığıyla üretilen parayı elektrikli bisikletlerin üretimini finanse etmek için kullanmayı planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ