Corona Virüsü ve petrol savaşı potansiyeli nedeniyle meydana gelen ekonomik yavaşlama, Bitcoin ve geleneksel pazarları yenecek bir durgunluğa dönüşebilir.

ABD ve Avrupa Durgunlukla Yüzleşirken Bitcoin Düşüyor

Corona Virüsü ve petrol savaşı potansiyeli nedeniyle meydana gelen ekonomik yavaşlama, Bitcoin ve geleneksel pazarları yenecek bir durgunluğa dönüşebilir.

Pacific Investment Management Co.'nun küresel baş ekonomik danışmanı Joachim Fels'e göre, yavaşlama hızla durgunluğa dönüşecek.

Strateji uzmanı ve danışman daha önce durgunluk şansının sadece % 35 olduğunu söylemişti. Bununla birlikte, Corona Virüsünün ortaya çıkması ve bundan sonraki ekonomik etkilerle, gelecek öncekinden çok daha zayıf bir duruma işaret ediyor.

Fels, viral etkinin hızlı genişlemesi ve daralması nedeniyle durgunluğun kısa olacağına inanıyor olsa da, devam edebilir. Özellikle Fels, ABD'deki kredi durumunun rahatsız edici olduğunu belirterek şunları söyledi: “ABD'nin kredi döngüsünde, azalan kurumsal nakit akışlarının olduğu bir ortamda, reel ekonomiye geri dönüş zor ”

Nakit akışındaki düşüşle birlikte kredilerin sıkılaştırılmasının etkisi dramatik olabilir. Piyasadaki likidite azalmaya devam ettikçe, kurumsal harcamalardaki azalmaya tek yanıt ekonominin daralması olacaktır.

Bitcoin'in Yanıtı

Ekonomi önemli bir durgunluğa girebilirken, bazıları Bitcoin'in sabit kalmasını umuyor. Geçen hafta, Bitcoin'in borsadan ayrıldığı için artma gücüne sahip olduğu ortaya çıktı.

Ancak, hafta sonu kripto para biriminin Dow'un ayak izlerini büyük kayıplarla takip ettiğini ortaya koydu. Sadece Pazar günü,% 10'dan fazla düşüş tüccarları hayal kırıklığına uğrattı.

Piyasadan tamamen çıkma tehditleri arasında, birçok tüccar kendilerineçanta tutuyor. Yarıda kalan yükselişin geri dönüşünü umarak bir dizi tüccar Ocak ayında girmişti.

 Ancak, dış ekonomik güçler büyümeyi artırdığı için dijital varlık dramatik kayıplar gördü. Yaım sırasında, Bitcoin'in fiyatı 7.800 dolar seviyelerinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ