ABD Adalet Bakanlığı, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro ve diğer 14 kişiyi Terörizm, Yolsuzluk, Uyuşturucu Ticareti ve Diğer Cezai Suçlamalarla suçladı.

ABD, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro

ABD Adalet Bakanlığı, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro ve diğer 14 kişiyi Terörizm, Yolsuzluk, Uyuşturucu Ticareti ve Diğer Cezai Suçlamalarla suçladı.

ABD Başsavcısı William Barr, Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'ya ve Venezuela rejiminin ana liderlerine karşı Padrino Lopez, Diosdado Cabello, Tareck El Aissami gibi bir dizi doğrudan suç duyurusunda bulundu. Yetkililer uyuşturucu kaçakçılığı ve diğer suç faaliyetlerinde kripto para kullanmakla suçlanıyorlar.

ABD Adalet Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'nun tutuklanmasına veya mahkum edilmesine yol açan bilgiler için 15 milyon dolar ve diğer yetkililer için 10 milyon dolara kadar ödül sunduklarını söyledi. Resmi suçlama, Kripto Para Denetçisi Joselit Ramirez, OFRO'nun yaptırımlarını ihlal eden Maduro’nun 2018 başkanlık kampanyasının yararına özel uçuş hizmetleri sağlayan Tareck El Aissami ile birlikte çalıştı.

 Ulusal Güvenlik Soruşturmaları'ndan (HSI) sorumlu özel ajan olan Alysa D. Erichs, Venezuela hükümetinin yasadışı uyuşturucu kaçakçılığı, kara para aklama ve terörle ilgili faaliyetlerini yürütmek için kripto para birimlerini kullandığını iddia etti. Başsavcı Barr, bir zamanlar Nicolás Maduro liderliğindeki Venezuela rejiminin suçluluk ve yolsuzluktan rahatsız olduğunu söyledi. Maduro ve FARC ile komplo kurduğu iddia edilen bir dizi üst düzey iş arkadaşının tonlarca kokain Amerikan toplumlarına girmesine ve kullanılmasına neden olduğunu da sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ