Başkan Donald Trump tarafından 16 Mart'ta yayınlanan COVID-19 kılavuzuna göre, Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı (CISA), virüsün yayılmasını etkili bir şekilde azaltmak için gerekli kritik altyapı hizmetleri arasında dağıtılmış defter teknolo

ABD Yetkilileri COVID-19 Kritik Hizmetler Arasında Blockchain

Başkan Donald Trump tarafından 16 Mart'ta yayınlanan COVID-19 kılavuzuna göre, Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı (CISA), virüsün yayılmasını etkili bir şekilde azaltmak için gerekli kritik altyapı hizmetleri arasında dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) listeledi, bu nedenle “Temel Kritik Altyapı İşçileri” gibi blockchain yöneticilerinin normal çalışma programlarını sürdürmeleri beklenmektedir.

Blockchain Kritik Bir Altyapı Hizmeti

Başkan Trump'ın ilaç, sağlık, gıda tedarik zinciri ve diğerleri gibi kritik altyapı endüstrilerinde çalışanların normal çalışma programlarını, Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı'nın bir parçası olması gerektiğini belirten COVID-19 kılavuzuna uygun olarak Birleşik Devletler İç Güvenlik Bakanlığı gıda ve tarım tedarik zincirindeki blockchain yöneticilerini kritik altyapı çalışanları olarak listeledi.

“CISA, Devlet ve yerel yetkililere toplumlarını korumaya çalışırken, halk sağlığı güvenliği ile ekonomik ve ulusal güvenlik açısından kritik işlevlerin sürekliliğini sağlarken yardımcı olacak bir“ Temel Kritik Altyapı İşçileri ”nin ilk listesini geliştirdi. Liste aynı zamanda Hastalık Kontrol Merkezleri (CDC) işgücü ve müşteri koruma rehberliğini hesaba katmak için uygun şekilde değiştirilen sektörleri, alt sektörleri, segmentleri veya kritik fonksiyonları belirlemek için kritik altyapı topluluğu karar verme süreçlerini de bilgilendirebilir. ”

Google, Amazon ve Twitter dahil olmak üzere çok sayıda ABD merkezli üst düzey firmanın çalışanları için evde çalışma politikaları uyguladığı bir dönemde, CISA yeni listesinin operasyonların sürekliliği ve olay yanıtı ile ilgili faaliyetlere öncelik vermeye yardımcı olacağını ifade ediyor.

En önemlisi, CISA, son Eleştirel Kritik Altyapı İşçileri listesinin doğada tavsiye niteliğinde olduğunu açıkça belirtmiştir, çünkü “kendi başına bir federal yönerge veya standart” olarak görülmemelidir.

Şimdiye kadar, Amerika Birleşik Devletleri'nde bildirilen 35.070 koronavirüs vakasından 458 kişi hastalıktan öldü, sadece 178 enfekte insan tamamen iyileşti.

Blockchain teknolojisi, gerçek zamanlı düşük maliyetli sınır ötesi ödemelere ve daha fazlasına güç vererek küresel anlamda finansın yüzünü değiştirirken, yeni doğan teknoloji de tedarik zinciri ve lojistikte oldukça etkili durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ