ABD’li düşük sermayeli vatandaşların hisse senedi piyasalarında işlem görmesine yardımcı olan Robinhood platformu son dönemde oldukça popüler.

ABD’li düşük sermayeli vatandaşların hisse senedi piyasalarında işlem görmesine yardımcı olan Robinhood platformu son dönemde oldukça popüler. Öğrenciler ve düşük gelirli çalışanlar cep telefonlarına indirdikleri Robinhood uygulaması sayesinde kolay biçimde hisse senedi piyasalarında alım satımda bulunabiliyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Damlaya damlaya göl olur misali Robinhood kullanıcıları düşük düzeyde yatırımları toplamda ciddi miktarlara ulaşıyor. Robinhood kullanıcılarının önemli özelliklerinden birisi de sosyal medya üzerinden toplu hareket edebilmeleri. Kısa sürede Robinhood topluluğu halini alan binlerce öğrenci ve düşük gelirli ABD’liler, ABD hisse senedi piyasalarını etkileyecek hale geldi.

Robinhood kullanıcıları geçtiğimiz aylarda Game Store isimli ABD merkezli şirketin hisselerinden yoğun alım yaparak Wall Street’in planlarını alt üst etmeyi başardılar. Bu sayede Robinhood kullanıcıları ciddi kâr elde edebildiler.

Robinhood platformu kripto para ticaretine de imkan tanıyor. Robinhood yöneticisi Christine Brown, Yahoo Finance’e önemli açıklamalarda bulundu. Brown, Robinhood’un yeni kripto paraları da platformuna katacağını açıkladı. Robinhood üzerinden artık daha fazla sayıda kripto paranın ticareti yapılabilecek.

Brown’un en dikkat çeken açıklaması ise Robinhood’un bilançosunda kripto para tutacağı açıklamasıydı. Yani Robinhood kuvvetle muhtemel Bitcoin ve bazı kripto para alımında bulunacak. Belki de son dump’ı değerlendirerek alımda bulundu bile.

https://u.today/robinhood-might-add-crypto-to-its-balance-sheet

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ