Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, merkezi finansal ekosistemin eksikliklerinin üstesinden gelmek için öncülük etti.

ABD

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, merkezi finansal ekosistemin eksikliklerinin üstesinden gelmek için öncülük etti. Bununla birlikte, PayPal'ın kurucu ortağı Peter Thiel, dijital para biriminin yakın tarihli bir Richard Nixon Vakfı etkinliğindeki rolüne ilişkin bakış açısını detaylandırdı.

Peter, Bitcoin'in itibari para birimi için tehdit oluşturduğunu vurguladı. Bunu bir Çin mali silahı olarak algıladı ve ABD'nin savaşta galip gelmesini istedi.

Thiel konuyla ilgili olarak şu vurguyu yaptı:

“İtibari parayı tehdit ediyor, ancak özellikle ABD dolarını tehdit ediyor. Çin, belki de jeopolitik bir perspektiften Bitcoin konusunda çalışıyorsa, ABD bunun tam olarak nasıl çalıştığına dair daha zor sorular sormalıdır. "

Kendisi de Bitcoin yanlısı bir maksimalist olan Thiel’in açıklaması, kripto topluluğunda gündem olmayı başardı.

Bitcoin ve Küresel Rekabet

Pomp Investments'in kurucusu ve ortağı Anthony Pompliano, Thiel'in duruşunu haklı çıkarmak için devam etti ve gelişen kripto piyasası söz konusu olduğunda küresel rekabetin ortaya çıktığını belirtti. Bunu ABD'yi istikrarsızlaştırmak ve mali olarak saldırmak için kullanmaya çalışan başka ülkelerin de olduğunu vurguladı. Yakın tarihli bir CNBC röportajında şunları söyledi:

“İhtiyacımız olan şey, ABD'nin burada lider olması. Bunu benimsememiz ve küresel sahnede lider kalmak için bu teknolojiyi kullandığımızdan emin olmamız gerekiyor. "

Bu noktada, Çin'in şu anda büyük miktarda Bitcoin madenciliğinin yapıldığı merkez olduğunu belirtmek önemli hale geliyor. Ancak ABD, kripto altyapısını hızla iyileştirmeye ve inşa etmeye çalışıyor.

Pompliano, Great American Mining'in karaya oturmuş gazı nasıl yakalayıp Bitcoin madencilik gücü olarak kullandığını ve Kentucky'nin kripto madencilerine vergi indirimleri yaptığını anlatan Pompliano, şunları söyledi:

“Gördüğümüz şey, Amerika Birleşik Devletleri'nde Bitcoin madenciliği ve enerji üretimi söz konusu olduğunda bir devrimdir. Yapılaşmanın gerçekleştiğini görmeye devam edeceğiz. "

Siyasi manzara hakkında konuşurken şu ifadeleri kullandı:

"Bitcoin tutan ve bitcoin yanlısı senatörlerimiz ve kongre üyelerimiz var. Dolayısıyla, yeniliğin hızını artırmaya ve bunları benimsemeye devam edecekler. "

Bununla birlikte, Bloomberg'in 'Yükselen Bitcoin Benimseme Dalgası' başlıklı son Crypto Outlook raporu, Bitcoin nedeniyle altın tehditlerinin altını çizen başka bir yapıcı öyküyü anlatıyor. Rapor, Bitcoin'in geleneksel yatırımcıların portföylerine girme şansının oldukça yüksek olduğunu tahmin ediyor.

Rapor şu vurguyu yapıyor:

"Altın, kripto tasarruf hesaplarında yüzde 6-8 kazanabilen ve dijital bir dünyada küresel bir rezerv varlık olma yolunda ilerleyen Bitcoin ile bir savaş veriyor."

Bitcoin için artan kurumsal ve perakende talebi, 2017 boğa koşusu sırasında gördüklerine ve şu anda gördüklerine benzer şekilde, aşırı fiyatlara ulaştığını görebilir. Bloomberg, iyi şekilleniyor dediği Bitcoin'in fiyatının 400.000 dolara doğru yöneleceğini tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ