Son 24 saatte yaşanan düşüşlerin ardından kripto piyasası yeniden kırmızıya döndü.

ABD

Son 24 saatte yaşanan düşüşlerin ardından kripto piyasası yeniden kırmızıya döndü. Birçok uzman ABD enflasyonunun zirve yapıp yapmadığından şüphe etmeye başladığından, durgun fiyat hareketi başka bir düşüşün başlangıcı olabilir.

24,5 bin dolara yükselen Bitcoin fiyatı yine 23 bin doların altına düştü. Şu anda 22,9 bin dolardan işlem görüyor. Ethereum da haftanın başında 1.764 dolardan 1.570 dolara kadar düştü. O zamandan beri biraz yükseldi ve 1,624 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Classic ve Cronos da önemli kayıplar yaşadı.

Enflasyon Korkuları Yükseliyor

Trivariate'in CEO'su ve kurucusu Adam Parker, CNBC ile yaptığı bir röportajda, TÜFE rakamlarının yüksek kalmaya devam edeceğine inandığını açıkladı. Tüketici Fiyat Endeksi, Fed'in enflasyonu ölçmek için kullandığı önemli bir göstergedir. Bununla birlikte, birçok uzman bunun uzun süre rahatlamayacak gecikmeli bir gösterge olduğuna inanıyor.

Parker'a göre, Fed'den güvercin niyetine işaret eden hiçbir şey görmedi.

Morgan Stanley'den Chris Toomey de enflasyonun henüz zirve yapmadığını açıkladı. Ayrıca endişe nedeni olarak küresel GSYİH'nın durumuna dikkat çekti. Ona göre bu enflasyon artık geçici olmaktan çok yapısal olarak görülüyor.

Kripto Üzerindeki Etki

Enflasyondaki artışın kripto fiyatı üzerinde ciddi bir etkisi olabilir - Federal Rezerv, niceliksel sıkılaştırma ve oran artışlarıyla enflasyonu frenler. Haziran ayında, Fed faiz oranlarını 75 baz puan artırdı ve bu da kripto kan gölüne yol açtı.

Bir başka kötü TÜFE verisi ve Fed'den gelen alışılmadık derecede büyük bir artış, kripto endüstrisinin ayı piyasasına dönmesine neden olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ