Coinbase'nin yaptığı ankete göre ABD'de her 5 öğrenciden 1'i Bitcoin veya Altcoin sahibi.

ABD

Kripto para piyasası ve Blockchain teknolojisi geliştikçe büyük küçük herkes bu teknolojiye bir şekilde ayak uydurmaya başladı. Kripto para sektörünün bu kadar gelişip tanınması ile birlikte gençler de artık bu sektörün içerisine girmek istiyor. Son dönemde kurulan girişimlere bakacak olursak sayısı azımsanmayacak kadar girişime gençlerin önderlik ettiği görülüyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase Amerika Birleşik Devletleri genelinde bir anket yaptı. Coinbase yaptığı bu anket ile birlikte üniversitede okuyan öğrencilerin Blokchain teknolojisine oldukça ilgili olduklarının sonucuna vardı. ABD Haber ve Dünya Raporu, ülkenin en iyi 50 üniversitesinden 21’inin kendi bünyesinde Blockchain ve kripto para dersleri açtığını ve bu konuda eğitim vermeye başladığını gösteriyor. 11 üniversitede ise birden fazla Blockchain ve kripto para konulu ders bulunuyor.

California Irvine Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Bill Maurer'in yaptığı açıklama şu şekilde:

“Günümüzde öğrenciler gerçekten ekonomik meseleler ve alternatif ekonomik gelecekler hakkında düşünüyorlar. Bu tür şeyleri öğretmek, kendi yolunu çizmeye çalışan ve hakim ekonomik sisteme ne tür alternatiflerin olabileceğini düşünen öğrenciler için gerçekten hayati bir mesele olabilir. Alternatif ekonomiye olan ilgi sadece finans, işletme ve hatta bilgisayar bilimi gibi konuya daha yakın bölümlere de bırakılmıyor.”

Coinbase'nin yaptığı anketin sonucu öğrencilerin Blokchain ve kripto para eğitimlerine oldukça fazla ilgili olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda anketten çıkarılan bir diğer sonuç ise bilgisayar bilimi ve mühendislikleri ile ilgilenen öğrencilerin kripto para ve Blokchain eğitimlerine ilgisi %34 seviyelerindeyken sosyal bilimler öğrencilerinin bu eğitime olan ilgisinin %47 oran ile daha fazla olduğu görülmektedir.

ABD'deki öğrenciler Blokchain ve kripto para eğitmi almakla kalmayıp aynı zamanda kripto paralarla da ilgileniyor. Araştırma öğrencilerin %18'lik kısmının kripto paraya sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Stanford’da bilgisayar bilimi profesörü Dan Boneh öğrencilerin kripto para ve Blokchain teknolojisine olan ilgilerini şu cümlelerle ifade ediyor:

“Çok heyecan verici bir zaman. Bir şeyin başlangıcı gibi geliyor. ”


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ