Çin’in Bitcoin’i yasaklamasının ardından Çin merkezli madenciler, ABD’ye göç ediyor.

ABD

Çin’in Bitcoin’i yasaklamasının ardından Çin merkezli madenciler, ABD’ye göç ediyor. Çin yasaklarının ardından ABD yoğun sermeye çekiyor. Özellikler Texas eyaleti, zengin enerji kaynakları sayesinde madencilerin cazibe merkezi haline geliyor.

Bitcoin madencileri Bitcoin blockchain’i üzerinde gerçekleştirilen işlemleri ağa kaydederek ağın güvenliğini sağlıyorlar. Yüksek enerji ve donanım gücü gerektiren bu işlem karşılığında madenciler, blok başına 6.25 adet Bitcoin ödülü alıyorlar. Günlük dağıtılan toplam Bitcoin sayısı 900’e denk geliyor. Yani 50 milyon dolar.

Günlük 50 milyon dolarlık gelire hitap eden Bitcoin madencilik endüstrisi, Bitcoin fiyatları arttıkça daha da cazip hale geliyor. ABD merkezli Bitcoin madencilik şirketi Bit Digital, Bitmain ile 10 bin adet Bitcoin madencilik donanımı alın sözleşmesi imzaladı. 10 bin adetlik donanım ile Bit Digital, ABD’de yeni dev bir Bitcoin madencilik çiftliği kurmaya hazırlanıyor.

Bit Digital’ın genel merkezi New York’ta bulunuyor ve şirket Nasdaq borsasında işlem görüyor. Çin merkezli Bitmain şirketi de Çin yasaklarının ardından operasyonlarını büyük oranda ABD’ye kaydırdı. Bitmain’in aldığı son karar ise oldukça çelişkili geldi. Zira Çin merkezli kurulan Bitmain, Çin’e Bitcoin donanımı satışlarını askıya aldı.

Kısaca madenciler Bitcoin’in geleceğinden oldukça emin ve uzun vadeli yatırımlarına devam ediyorlar.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ