ABD Senatosu'nun Bankacılık Komitesi, önerilen kripto ödemeleri kural koyma süreci ile ilgili olarak Para Birimi Denetleyici Ofisi'nden netlik istiyor.

ABD

ABD Senatosu'nun Bankacılık Komitesi, önerilen kripto ödemeleri kural koyma süreci ile ilgili olarak Para Birimi Denetleyici Ofisi'nden netlik istiyor.

ABD Senatosu'nun Bankacılık Komitesi, önerilen kripto ödemeleri kural koyma süreciyle ilgili Para Birimi Denetleyici Ofisi'nden (OCC) netlik istedi. Yakın tarihli bir mektupta Komite başkanı, OCC'yi kripto para birimleri 'kaçınılmaz ve faydalı olduğu için kolaylaştırıcı düzenlemeleri formüle etmeye çağırdı. Senatör Mike Crapo'nun mektubu, Vekil Denetçi Brian Brooks'u Gelişmiş Kural Oluşturma Bildirimi'ni (ANPR) güncellemeye çağırdı. OCC, 4 Haziran'da ANPR'yi yayınlayarak, bankacılık ve finans sektörünü yöneten mevcut bir politika hakkında kamuoyunun geri bildirimini davet etti.

Komite, OCC'nin geri bildirimden ne topladığını öğrenmeye çalışıyor

OCC'nin geri bildirime davet ettiği konulardan bazıları, diğerlerinin yanı sıra bankacılıkta dağıtılmış muhasebe teknolojilerinin kullanımı, dijital para ödemeleri, yapay zeka kullanımı ve ödemelerde makine öğrenimi ile ilgiliydi. Kamu geri bildirim dönemi 3 Ağustos'ta sona erdi. Şimdi, Bankacılık Komitesi, OCC'nin genel geri bildirimlerden ne topladığını ve DLT ve dijital para birimleri ile ilgili olarak hangi adımları atmayı planladığını öğrenmeye çalışıyor. Sahil Kohli'nin bildirdiğine göre ABD Senatörü Crapo, OCC'yi dijital para birimleri ve benzer yeniliklerin kaçınılmaz, yararlı olduğunu ve ülkenin bu gelişmelere öncülük etmesi gerektiğini belirten düzenlemeler oluşturmaya çağırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ