Ev vergi altyapı planına yeni düzenlemelerin eklenmesi, kripto yatırımcılarının "yıkama satışı" boşluğunu siliyor

Ev vergi altyapı planına yeni düzenlemelerin eklenmesi, kripto yatırımcılarının "yıkama satışı" boşluğunu siliyor.Ev vergi altyapı planına kripto düzenlemelerinin yeni eklenmesi, kripto yatırımcılarının "yıkama satışı" boşluğunu ortadan kaldırıyor.

ABD Temsilciler Meclisi Demokratı, 13 Eylül'de, milyarlarca doları artırabilecek ancak yatırımcıları kısıtlayabilecek uğursuz vergi altyapı yasa tasarısına ilişkin bir teklif yayınladı. 2 trilyon dolarlık vergi artışlarına, emtiaları, para birimlerini ve dijital varlıkları “yıkama-satış” kuralına ekleyen teklif dahildir. Geçilirse, önümüzdeki on yılda 16 milyar dolara yakın bir artış sağlayacak. Kripto düzenlemeleri dünyanın çoğu yerinde hala gri bir alanda.

Yeni Ekleme, Bazı Kripto Yatırımcıları Tarafından Kullanılan Bir Boşluğu Kapatıyor

Kripto vergi planının yeni eklenmesi, bazı kripto yatırımcıları tarafından kullanılan bir boşluğu kapatıyor. Boşluk, yatırımcıların zararına satış yaparken sermaye kazancı vergilerini atlamalarına yardımcı olur. Yatırımcılar, bunun gerçekleşmesi için hisseleri geri satın almadan veya eşdeğer bir yatırım yapmadan önce 30 gün beklemelidir. Aksi takdirde, sermaye kazancı indirimi olarak kabul edilmeyen bir “yıkama satışı” dır. Ayrıca, İç Gelir Servisi'ne (IRS) göre kripto şu anda mülkiyet kapsamına giriyor. Bu nedenle bu tür kurallara tabi değildir. Halihazırda, dijital varlıklardaki yatırımcılar kripto para birimleri satabilir ve satın alabilir ve kesinti talep edebilir. Ancak, yeni vergi planı bunu değiştiriyor.

 Yeni Düzenlemenin İstenmeyen Sonuçları Yoktur

Blockchain Derneği'nin yönetici direktörü Kristin Smith, “Bu hükümden memnunuz, ancak mevcut kuralları kripto varlıklarına uygularsa ve başka istenmeyen sonuçlara yol açmazsa. Daha önce, kripto para birimi endüstrisi, “broker” terimini geniş bir şekilde sınıflandıran ilk vergi altyapı faturasında panik hissetti. Topluluk içindeki hemen hemen her aktörü aynı raporlama parantezinde gruplandırdı. Olduğu gibi kabul edilirse, endüstriyi sarsan bir potansiyele sahipti. Coinbase CEO'su Brian Armstrong da dahil olmak üzere sektördeki birçok kişi, tasarıyı gelecekteki yeniliklere zararlı olarak nitelendirdi. Senatör Pat Toomey gibi alanın dışındaki diğerleri kripto tarafında durdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ