ABD'li bir kripto para yatırımcısı, 18 yaşında bir New Yorklu çocuğa, SIM takas yoluyla hesabından 23 milyon dolarlık kripto çaldığı iddiasıyla dava açtı.

ABD

ABD'li bir kripto para yatırımcısı, 18 yaşında bir New Yorklu çocuğa, SIM takas yoluyla hesabından 23 milyon dolarlık kripto çaldığı iddiasıyla dava açtı.

Reuters'in haberine göre, ABD'li bir kripto yatırımcısı Perşembe günü 18 yaşındaki bir çocuğu milyonlarca dolarlık dijital para birimlerinde dolandırmakla suçlayarak dava açtı. ABD'li yatırımcılar, 18 yaşındaki çocuğun kendisinden 23,8 milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığı yapan siber suç programının arkasındaki beyni olduğunu iddia ettiler. Davacı Michael Terpin, New York'tan Ellis Pinsky ve ortak komplocularını Ocak 2018'de milyonlarca kriptoyu çalmakla suçladı.

Davacı 71,4 milyon dolar tazminat istiyor.

Davacı Micahel Terpin, 23.8 milyon dolar değerinde kripto para çaldığı iddia edilen 18 yaşındaki çocuğa dava açarak  71,4 milyon dolar tazminat istiyor. Terpin şikayette, yüzeyde Pinsky'nin tamamen Amerikalı bir çocuk olduğunu, ancak masaların şimdi döndüğünü söyledi. Terpin ayrıca şikayetinde Pinsky ve yardımcı komplocularının “SIM takasları” ile akıllı telefonlarını kontrol ettikten sonra kurbanlardan ayrıldıklarını ve Pinsky'nin arkadaşlarına asla yakalanmayacakları konusunda övündüklerini iddia etti. Davacı ayrıca, sim takasının gerçekleşmesini durdurmak için hızlı hareket etmemesi nedeniyle Los Angeles'taki taşıyıcı AT&T Mobility'ye dava açıyor.

Ellis Pinsky, suç işlendiğinde 15 yaşındaydı.

SIM değiştirme, kripto topluluğunda ciddi bir endişe kaynağı olmuştur, çünkü bu yöntem dolandırıcının kurbanın cep telefonuna girmesine ve borsa ve kripto cüzdan hesapları da dahil olmak üzere tüm uygulamalar üzerinde tam kontrol sahibi olmasına izin verir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ