Bu yazımızda sizlere Acala Coin (ACA) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece ACA Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Bu yazımızda sizlere Acala Coin (ACA) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece ACA Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Acala Coin (ACA) Nedir?

Acala ağı, Polkadot parachain olarak çalışan, Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu DeFi akıllı sözleşme platformudur. Platform, kullanıcılara DOT Liquid Staking (LDOT), merkezi olmayan Acala dolarlık stablecoin (aUSD) ve bir AMM DEX gibi çeşitli özellikler sunar.

ACA, Acala'nın aşağıdaki kullanım durumları için kullanılan yardımcı program ve yönetişim tokenidir:

İşlem Ücretleri: Kullanıcılar, gaz ücretlerini ödemek ve akıllı sözleşmeler yapmak için ACA tokenlerine ihtiyaç duyacaktır.

Yönetişim: ACA token sahiplerinin konsey üyelerini aday göstermelerini ve ağ üzerinde oylamaya katılmalarını sağlar.

Alım-Satım Şenliğine katılmak için ByBit Hesabınızı Bu linkten açabilirsiniz.  Bu bağlantı ile kaydolduğunuzda ve işlem yaptığınızda 100 $'a kadar Bonus kazanın!

Likidite madenciliği: Borsa ücretlerinin bir kısmını kazanmak için platformun LP'lerine likidite sağlayın.

Ağ Staking: Kullanıcılar, ağ konsensüsüne katılmak için doğrulayıcı veya temsilci olmak için ACA'yı stake edebilir ve karşılığında ACA ile ödüllendirilir.

Stablecoin basımı: Acala stablecoin'lerini (aUSD) basmak için ACA'yı teminat olarak sağlayın.

Acala, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

Polkadot: Polkadot, birden fazla blok zincirini tek bir birleşik ağa bağlayarak zincirler arası iletişimi ve birlikte çalışabilirliği kolaylaştırır. Acala, Kusama ekosistemindeki Karura'nın (KAR) Polkadot ekosistem versiyonudur.

Parachain'ler: Parachain'ler, Polkadot'a bağlanabilen bağımsız blok zincirlerdir (Shard'lar).

Crowdloans: Polkadot ağındaki bir parachain slotu için fon toplamak için projelere yönelik bir yöntemdir. Kullanıcılar, genellikle projenin yerel tokenler biçiminde, proje ekibinden bir ödül karşılığında DOT'larını geçici olarak kilitler.

Slot Müzayedeleri: Polkadot'ta parachain olarak çalışacak projelerin parachain müzayedesinde bir slot kazanması gerekir. Moonbeam, ilk slot müzayedesini bir kitle kredisi yoluyla kazandı ve böylece 96 hafta boyunca Polkdaot parachain'i güvence altına aldı.

13 Mayıs 2023 itibariyle, ACA'nın toplam token arzı 1.000.000.000'dir ve mevcut dolaşımdaki arz 661,625,000 ACA’dır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ