Likidite saldırısının ardından Acala, ağı bakım moduna geçirirken hatalı olarak basılan tokenleri dondurmayı başardı.

Acala Network, Büyük Saldırıdan Hemen Sonra Operasyonlarını Durdurdu

Likidite saldırısının ardından Acala, ağı bakım moduna geçirirken hatalı olarak basılan tokenleri dondurmayı başardı.

Bununla birlikte, topluluk üyeleri, Acala'nın bir USD stablecoin'inin sansüre dayanıklı olduğu iddialarını sorguladı.

Geçen hafta sonu boyunca, Acala Ağı 0,58 doların en düşük seviyesine düşen aUSD stabilcoininde büyük bir düşüşe tanık oldu. Bu, bilgisayar korsanlarının ağda 1,2 milyar dolardan fazla aUSD sabit parası akın etmesiyle oldu.

Acala, konuyu hemen fark etti ve tüm ağ işlemlerini duraklattı. Polkadot'un DeFi merkezi Acala kısa bir mesajla şunları yazdı:

Bir USD'yi etkileyen Honzon protokolünün bir yapılandırma sorununu fark ettik. Sorunu araştırıp hafifletirken Acala'daki operasyonları duraklatmak için acil bir oylamadan geçiyoruz.

Ayrıntılı bir araştırmadan sonra Acala ekibi, IBTC/aUSD likidite havuzunun yanlış yapılandırılmasıyla ilgili bir sorun olduğunu tespit etti. Bilgisayar korsanı, 1,2 milyar dolarlık aUSD stabilcoinlerinin basılmasına neden olan bu hatadan yararlandı.

Sonuç olarak, stabilcoin, Acala ekibini hatalı bir şekilde basılan tokenleri hemen dondurmaya ve böylece ağı bir bakım moduna itmeye zorlayan büyük bir şekilde ayrılmaya başladı. Bununla birlikte, bu aynı zamanda, Polkadot'taki zincirler arası iletişim olan takaslar ve xcm gibi Acala Ağı'ndaki diğer özelliklerin de durmasına neden oldu. Ayrıca Acala, Oracle palet fiyat beslemelerini de “bir sonraki duyuruya” kadar durdurdu.

Acala Sorunu Çözüyor

Buna karşılık Acala, hatalı bir şekilde USD basan yanlış yapılandırmaları ve cüzdan adreslerini düzelttiklerini belirtti. Acala yazdı:

Ön zincir içi izlemeye dayanarak, yanlışlıkla basılan aUSD'nin %99'u Acala parachain'de kalır ve hatalı olarak basılan aUSD'nin küçük bir kısmı ACA ve Acala parachain üzerindeki diğer tokenler ile değiştirilir.

Acala'da olmayan, yanlışlıkla basılmış aUSD veya takas edilmiş token beyaz şapkalı/alıcısıysanız, lütfen bunları aşağıdaki adreslere aktarın. Polkadot'ta: 13YMK2eYoAvStnzReuxBjMrAvPXmmdsURwZvc62PrdXimbNy. Ay Işını'nda: 0x7369626cd00700000000000000000000000000000 5/

Acala, on-chain aktivite takibine devam edeceğini ve sonuçları toplulukla paylaşacağını söyledi. Bu, bir USD'nin hatalı basımını çözmek ve USD sabitini geri yüklemek için topluluk odaklı bir teklif ve karar vermeye yardımcı olacaktır.

Pazar günü çok düştükten sonra, Acala için dolar kuru bir ölçüde toparlandı. Şu anda, basın zamanı itibariyle, aUSD 90 sentten işlem görüyor.

Acala Bir DeFi Hub'ını Nasıl Kontrol Edebilir?

Acala'nın son eylemi, Acala ağının ademi merkeziyetçiliği konusundaki tartışmaları da ateşledi. Acala, Polkadot blok zinciri ağında aUSD stabilcoini ihraç eden merkezi olmayan bir finans (DeFi) merkezi olarak hizmet eder.

aUSD, Acala'ya göre sansüre dayanıklı, kripto destekli bir stabilcoin olmuştur. Acala protokolü çok hızlı bir şekilde dondurmayı başardığı için topluluk üyeleri Acala'nın aUSD'nin sansüre dayanıklı olduğu iddialarını sorguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ