Üç blok zinciri analitik firmasının, XMR fiyatını etkileyebilecek Monero izleme yeteneklerine sahip olduğu bildirildi - ancak herhangi biri bunu gerçekten izleyebilir mi?

Açıl Susam Açıl: Monero’yu "İzlemek" Mümkün mü?

Üç blok zinciri analitik firmasının, XMR fiyatını etkileyebilecek Monero izleme yeteneklerine sahip olduğu bildirildi - ancak herhangi biri bunu gerçekten izleyebilir mi?

Son zamanlarda, Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi, anonimlik odaklı kripto varlık Monero'nun (XMR) başına bir ödül koyduğunda kripto topluluğunda heyecan uyandırdı ve sözde izlenemez varlığı etkili bir şekilde takip edebilecek herkese 625.000 dolar teklif etti. Kripto ve blok zinciri endüstrisi anonimliğe ve mahremiyete değer verdiği için, makullüğünden bahsetmeye gerek yok, çabanın sonucu hakkında sorular ortaya çıkıyor.

Bir blockchain analitik şirketi olan Coinfirm'in CEO'su Pawel Kuskowski, "Kriptografi biliminin bugünkü aşaması itibarıyla, Monero protokolünün gerekli kesinlikten kopması neredeyse imkansız. Ancak bu, Monero varlıklarının izlenmesinin etkili bir şekilde imkansız olduğu anlamına gelmez," dedi.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

"Kendi Monero nodelarından oluşan geniş bir ağ işletmek, Monero'yu içeren uyumsuz hizmet sağlayıcılarını kapatarak ele geçirilen verileri analiz etmek ve casus yazılım ve cüzdanları kullanmak gibi yetkililer için kripto para suçunu araştırmak için bazı girişimler yararlı olabilir - ikincisi özellikle araştırmalar için kullanışlıdır. "

 Monero, kripto endüstrisinin en tanınmış anonimlik odaklı varlıklarından biri olarak hizmet vermektedir. Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri, tüm işlemleri çevrimiçi olarak herkesin görebileceği halka açık bir deftere nakleder. BTC işlem adresleri sahte kalsa da, çeşitli araçlar ve çabalar bazen işlemleri ve adresleri kişisel kimliklerle ilişkilendirebilir. Monero, 2014'teki başlangıcından bu yana işlem değerlerini ve gönderen adreslerini gizleme yeteneğine sahip oldu. Varlığın blok zinciri aynı zamanda işlemlerini ve bunların toplamlarını üçüncü şahıslardan gizler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ