11 Haziran Cumartesi günü, Amerikalı komedyen ve aktör Martin Lawrence, Cardano destekli “Martin: The Reunion” NFT koleksiyonundan ilk NFT'yi 3.000 ADA tokeni karşılığında sattığını duyurdu.

11 Haziran Cumartesi günü, Amerikalı komedyen ve aktör Martin Lawrence, Cardano destekli “Martin: The Reunion” NFT koleksiyonundan ilk NFT'yi 3.000 ADA tokeni karşılığında sattığını duyurdu.

Hatırlayacağınız gibi, 7 Haziran'da Lawrence, Twitter Spaces'ta NFT-MAKER'ın Kurucusu ve CEO'su Patrick Tobler ve IO Global'in Kurucu Ortağı ve CEO'su Charles Hoskinson'la (eski adıyla “IOG”, Cardano'nun araştırma ve geliştirmesinden sorumlu şirket “IOHK”) olarak, 30 benzersiz parçadan oluşan Cardano destekli bir NFT koleksiyonu yayınlayacağını söyledi.

Aşağıda, Lawrence ve Hoskinson'ın bu sohbet sırasında söylediklerinin bazı önemli noktaları yer almaktadır.

Lawrence Kriptoya Ne Zaman ve Nasıl Girdi?

"Birkaç yıl önce... ekibim NFT'leri dikkatime sundu."

Lawrence'ın Kripto Para Birimleri ve NFT'lere İlişkin İlk İzlenimleri

"Onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum... Bu yüzden şirketinizle ortak olmaktan heyecan duyuyorum."

Hoskinson, NFT'lerin Cardano'da Nasıl Evrimleştiği Hakkında Ne Düşünüyor?

"En azından başlangıçta Cardano'nun NFT alanında önemli bir oyuncu olmasını beklemiyordum. Hepimizi biraz şaşırttı. Harika varlık standartları oluşturmak için gerçekten çok çalıştık… NFT'lerin oldukça büyük olmasını beklemiyorduk, ancak o zaman tamamen topluluk liderliğindeydi. Dolayısıyla, tüm bu projeler birdenbire gerçekleşti ve Cardano'daki 1000'den fazla projenin yaklaşık %40'ı NFT ile ilgili ve Cardano'da yayınlanan beş milyondan fazla varlık var ve işlem hacmi dikkat çekici…

“Son üç aylık ortalamaya baktığınızda aylık bazda gerçekleşen yaklaşık 270 milyon dolarlık satış var. Yani, bu beklenmedik bir sürpriz, ancak geriye dönüp bakıldığında mükemmel bir anlam ifade ediyor. Yerel varlık standardına baktığınızda, özellikle eUTXO modeline baktığınızda, bir airdrop yapmayı gerçekten kolaylaştırıyor, bir şeyler yayınlamayı ve gelen bu şeyleri yönetmeyi gerçekten kolay ve düşük maliyetli hale getiriyor. Dolayısıyla, geriye dönüp bakıldığında, bu biraz mantıklı geliyor.”

Lawrence NFT'leri Neden İlginç Buluyor?

"Pekala, bence insanların metaverse'de sadece kendileri için olan bazılarına sahip olabilmeleri ilginç."

Lawrence, Hayranları ve Cardano Topluluğu İçin Yakında Neyi Açıklayacak?

"30 benzersiz özel, bire bir NFT oluşturuyoruz ve ayrıca yakında özel bir duyurumuz olacak."

Ardından, 10 Haziran'da Lawrence, "Martin: The Reunion" NFT koleksiyonunun www.martincnft.com web sitesinde satışa çıktığını ve bu 30 NFT'den herhangi birinin sahiplerinin 15 Haziran'daki Hollywood galasına katılmaya davet edileceğini duyurdu. Black Entertainment Television'da (BET) 16 Ocak'ta yayınlanacak olan “Martin: The Reunion”ın fragmanı.

İşte “Martin: The Reunion” NFT koleksiyonundan üç parça:

Kaynak: Martin Lawrence'ın web sitesi

Bu 30 NFT, "Disney'den Warner Brothers'a ve NFT alanından beğenilen sanatçılara kadar tanınan başarılı sanatçılar tarafından tasarlandı."

Lawrence'ın web sitesi, NFT sahiplerinin onunla takılabileceği LA'daki gala partisinin tam zamanı ve yerinin "alıcılara 14th Salı günü bir Air Drop mesajı aracılığıyla cüzdanlarına bildirileceğini" açıklıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ