Cardano, Afrika blok zinciri ve teknoloji etkisine dayalı girişimler için bir yatırım ve kuluçka programı olan EMURGO Africa'yı resmen kurdu.

 Cardano, Afrika blok zinciri ve teknoloji etkisine dayalı girişimler için bir yatırım ve kuluçka programı olan EMURGO Africa'yı resmen kurdu.Program, kıtanın geri kalanına geçmeden önce dört Afrika ülkesinde girişimine başlayarak 100 milyon dolarlık bir fonla başlatılıyor.

Cardano (ADA) blok zincirinin resmi ticari kolu ve kurucu kuruluşu olan EMURGO, kısa süre önce EMURGO Africa'nın kurulduğunu duyurdu. Girişim, üç yıl içinde kıtadaki 100 yerel girişimi destekleyecek.Özellikle, EMURGO, Cardano ekosisteminin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluştur. Bölünme iki koldan oluşur: EMURGO Africa ve EMURGO Ventures. Her ikisi de “Cardano tarafından desteklenen sosyal açıdan etkili çözümler oluşturmaya odaklanan erken başlangıç ve büyüme şirketlerine” yatırım yapmayı hedefliyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Spesifik olarak, EMURGO Africa, Cardano'yu Afrika'da standart teknoloji altyapı platformu olarak kurmayı hedefliyor. Mali güçlendirme, özellikle bankaların yetersiz Afrika nüfusu göz önüne alındığında, kolun faydalarından biridir.

EMURGO'nun Duyurusu Şu Şekildedir:

EMURGO Africa'nın resmi lansmanını ve ilk portföy yatırımını işaretlemek için, başarılı bir Afrika girişim stüdyosu ve inkübatörü olan Adanian Labs ile stratejik bir ortaklık kurdu ve şu anda tüm Afrika'da hizmet veriyor ve kilit sektörlerde etki odaklı teknoloji girişimleri oluşturmaya odaklanıyor.

Cardano ve EMURGO Afrika

Bu yıl, Afrikalı girişimlere yapılan risk sermayesi yatırımlarının 2.25-2.8 milyar$'a yükselmesi bekleniyor. Bu tür yatırım rakamları, kıtada anlamlı ve yüksek büyüme gösteren girişimler için büyük bir potansiyele işaret ediyor. Zaten, e-ticaret platformu Jumia gibi Afrikalı şirketler yerel pazarda dalgalar yaratıyor.

Ek olarak, 2020 ve 2028 arasında, küresel blok zinciri pazarının katlanarak 3.67 milyar dolardan 449.6 milyar dolara (120 kat) artması bekleniyor. Yalnızca Afrika'nın pazarda yüzde 30'luk bir paya sahip olması ve 2020'de 1,1 milyar dolardan 2028'de 134,9 milyar dolara çıkması bekleniyor.

EMURGO Africa, DeFi ve NFT'ler gibi blok zinciri endüstri sektörlerinin yanı sıra metaverse, AI, fintech, agri-tech, edu-tech ve sağlık teknolojisi gibi yenilikçi teknolojilere de odaklanacak. Program, kapsamı Afrika'nın geri kalanına genişletmeden önce Kenya, Nijerya, Güney Afrika ve Mısır'a odaklanacak. Program, 100 milyon dolarlık bir başlangıç fonu tahsisi ile başlıyor.

Adanian Labs dışında EMURGO Africa, Everest Ventures Group (EVG) ile stratejik bir ortaklık duyurdu. EVG, diğerleri arasında Rothschild ailesi ve Hanwha Group da dahil olmak üzere bir dizi önde gelen yatırımcı tarafından desteklenen bir Asya blok zinciri girişim stüdyosudur. İkisi, Afrika'da Cardano odaklı bir hızlandırma programı olan Advers'ı ortaklaşa başlatacak. EMURGO CEO'su Ken Kodama şunları söyledi;

Genel blok zinciri farkındalığında artan küresel bir topluluğa hitap eden zengin bir merkezi olmayan hizmet karışımı ile Cardano ekosisteminin gelişimini hızlandırmaya her zamankinden daha fazla odaklandık.

ADA Fiyat Hareketi

Analistler, her iki yönde de olası bir yüzde 17 ADA kırılması öngörüyor. Kazanç, ADA'yı 2,65 dolara yerleştirirken, düşüş onu 1,73 dolara yerleştirecek. EMURGO'lara göre, ADA, gün içinde yüzde 2,1 düşüşle yazı yazarken 2,17 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, kripto varlığı haftadan haftaya yüzde 6,6 arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ