Yatırımcılar Ethereum'dan uzaklaşıyor. CoinShares'in Dijital Varlık Aylık Fon Yöneticisi Anketine göre, kripto para yatırımcıları Mart ayından bu yana Ethereum'dan istikrarlı bir şekilde uzaklaşırken, kısa süre içinde potansiyel olumlu etkileri olan

Yatırımcılar Ethereum'dan uzaklaşıyor. CoinShares'in Dijital Varlık Aylık Fon Yöneticisi Anketine göre, kripto para yatırımcıları Mart ayından bu yana Ethereum'dan istikrarlı bir şekilde uzaklaşırken, kısa süre içinde potansiyel olumlu etkileri olan bu üç kripto para birimine fon aktarıyor.

Ayrıca araştırma, yatırımcıların "altcoin'lere kademeli olarak ekleme yaptığı" için Bitcoin pozisyonlarının "çok az hareket ettiğini" gösterdi. Bu sefer, yatırımcıların %20'sinden biraz fazlasının, Mart ayındaki %25'e kıyasla Ethereum'a para yatırdığı keşfedildi.

Altcoinler Yatırımcılardan Daha Fazla İlgi Görüyor

Cardano yatırımcıları tahsislerini %5'ten %12'ye, kripto para birimi XRP'ye yatırım yapanlar ise tahsislerini %4'ten %6'ya çıkardı. Buna benzer şekilde, Polkadot yatırımcıları toplamın %9'undan yaklaşık %13'üne yükseldi.

Etherium rakibi Solana (SOL), yatırımcılarda %4'ten %1'e büyük bir düşüş ve spekülatörlerde bir artış gördü.

Yatırımcıların en iyi kripto para birimlerine ilgisi. Kaynak: Coinshare

Bitcoin'in teknoloji şirketleriyle artan korelasyonu ve gerçek çeşitlendirme faydaları konusundaki belirsizliğin bir sonucu olarak, araştırma, çeşitlendirmenin hala "dijital varlıklara yatırım yapmak için önemli bir gerekçe olduğunu, ancak düştüğünü" söylüyor.

Cardano kısa süre önce araştırmaya göre XRP'yi piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olmak için geride bıraktı. Cardano blok zincirinde yaratılan yerel varlıkların sayısı, geçen yılın sonuna göre iki katından fazla artarak 5 milyonu aştı. Cardano'daki 54.800'den fazla politika bugün 5.01 milyon yerel varlık kullanıyor.

Verilere göre, ADA balina işlemleri, kripto para biriminin bu yılın başlarında 0,40 dolara düşmesinin ardından dört ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Ağın performansını artıracak bekleyen bir hard fork beklentisiyle, balinalar düşüşü satın alıyor gibi görünüyordu. Vasil hard fork olarak bilinen, yaklaşmakta olan hard fork ile büyük bir gelişme bekleniyor.

Ripple'ın kurucularından Jed McCaleb, bu yıl 450 milyondan fazla token sattı ve cüzdanında hala 220 milyondan fazla var ve bu da XRP'nin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi oldu.

SEC'in Ripple ve iki yetkilisine karşı, şirketin ve yöneticilerin "kayıtsız, devam eden bir dijital varlık menkul kıymeti teklifi yoluyla 1,3 milyar doları aştığını" iddia eden davası da XRP'nin değerine zarar veriyor.

Tahminlerine göre kripto para sektörü analistleri, XRP’nin fiyatının 2030 yılına kadar 4,98 dolara yükselmeden önce yıl sonunda 2,55 dolara ve 2025 sonunda 3,61 dolara ulaşmasını bekliyor.

 ADA, DOT ve XRP Teknikleri

Grafiklere göre, Cardano (ADA), aşağı yönde 0,4 dolar ve yukarı yönde 0,7 dolar seviyeleri arasında konsolide oluyor.

ADAUSD

ADA vs USD grafiği. Kaynak: tradeview.com

Polkadot'a ( DOT ) baktığımızda yukarı yönde 8,5 dolar ile 12 dolar seviyeleri arasında konsolide oluyor.

DOT vs USD grafiği. Kaynak: trade view.com

Ripple ( XRP ) de aşağı yönde 0,37 dolar ve üst tarafta 0,46 dolar seviyeleri arasında hareket ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ