ADA'daki kripto yatırımcıları tarafından yapılan son büyüme, geçen hafta kripto para için patlayıcı bir yükselişe neden oldu.

Son birkaç hafta içinde kripto toplulukları arasında Cardano (ADA) hakkında çok fazla konuşma yapıldı. ADA'nın son zamanlardaki popülerliğinin ana nedeni yaklaşmakta olan Vasil Hard Fork'tur. Diğer nedenler arasında, bu ayı piyasası sırasında Cardano ekibinin meşgul olduğu gelişim seviyesi yer alıyor.

ADA'daki kripto yatırımcılarının son zamanlardaki büyümesi, geçen hafta kripto para için patlayıcı bir yükselişe neden oldu ve onu WAVES, KAVA ve ralli yapan diğer birçok altcoin'in arasına koydu. Bununla birlikte, bu altcoinler şimdi bir sonraki ayağa kalkmaya hazırlanırken bir fiyat düzeltmesinden geçiyor.

ADA'nın fiyatına özel olarak bakıldığında, fiyatı 26 Mayıs'ta 0,487 ila 0,614 $ aralığının altında saptı. Bu, fiyatı şaşırtıcı bir şekilde %55 oranında artıran patlayıcı bir yükselişin öncesindeki gelişmeden önce bir yükseliş sinyali gibi görünüyor.

Boğa yükselişi, ADA'nın fiyatının 0,614 dolardan yüksek aralığı kırdığını ve 0,677 dolarlık engeli tersine çevirmeye çalıştığını gördü. Tükenme ve kar elde etme bu noktada el ele gitse de, ADA geri çekilmeye başladı. İstikrarlı seviyeler oluşturma girişiminde, Cardano'nun fiyatı şimdi söz konusu aralığın orta noktası civarında 0,551 ABD doları civarında geziniyor.

Yatırımcılar, ADA'nın fiyatının şu anda boğuşmakta olduğu 0,541 $ bariyerini aşmasını ve en yakın destek seviyesini 0,516 $'da yeniden test etmek için derinlere dalmasını bekleyebilirler. Bu bariyerden bir sıçrama meydana gelirse, ADA orta noktaya göre derin bir indirim moduna girecektir.

Satın alma baskısındaki yeni bir artış, ADA'nın fiyatını %52 oranında yükselterek 0,785 ila 0,90 ABD doları arasındaki alt sınırı işaretleyebilecek başka bir yükselişi tetikleyebilir.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ