Bu yazımızda sizlere Aelf (ELF) Nedir? sorusunun cevabını vererek ELF Coin hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Aelf (ELF) Nedir? İşte Detaylarıyla Kripto Para Birimi ELF Token

Bu yazımızda sizlere Aelf (ELF) Nedir? sorusunun cevabını vererek ELF Coin hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Aelf (ELF) Nedir?

Aelf, çok zincirli, paralel işleme sistemine, zincirler arası iletişime ve kendi kendine gelişen yönetişime sahip, merkezi olmayan bir bulut bilgi işlem ağıdır.

Aelf, Parlamento Yönetim Modeli, Dernek Yönetim Modeli ve Referandum Yönetim Modeli içeren kapsamlı bir yönetişim modeline sahiptir. Teşvik modeli aracılığıyla, ağ kendi kendine sürdürülebilir bir sistemle donatılır ve pratik bir temelde kendi kendini geliştirmeyi başlatabilir.

Ağ, token sahiplerinin güvendikleri blok üreticilerini desteklemek için tokenleri devredebilecekleri bir Delegated Proof-of-Stake (DPoS) konsensüs mekanizması çalıştırır.

ELF tokeni, basit token işlemleri ve akıllı sözleşme yürütmeleri için gaz ücretinin yanı sıra yönetişim, hisse senedi ve delegasyon için oylamada kullanılır.

ELF Coin Nedir?

Aelf, blok zinciri için özelleştirilebilir bir işletim sistemidir (OS). Ekip, bu projeyi blok zinciri topluluğunun “Linux sistemi” haline getirmeyi hedefliyor.

Aelf, blok zinciri teknolojisiyle ilgili mevcut sorunları çözmek için iki ana yeniliğe odaklanıyor: Yan zincirler ve tek bir yönetişim modeli. 

Proje, ölçeklenebilirliği iyileştirmek için yan zincirlerin kullanımı yoluyla kaynakları ve akıllı sözleşmeleri ayırırken, daha uyarlanabilir yönetişim için yetkilendirilmiş bir katılımcı test sistemi kullanıyor. 

Aelf, platformdaki akıllı sözleşmeleri yürütmek için bir ana zincirde ve çok sayıda yan zincirde geliştirilmiştir. Ana iplik, tüm sistemin belkemiğidir ve ayrıca dış dizilerle de etkileşime girebilir. Her bir yan dize, belirli bir akıllı sözleşme türüne ayrılmıştır. Yan zincirler birbirleriyle etkileşime giremezler, bu nedenle bilgi iletimi sırasında ana zincir üzerinden iletişim kurmaları gerekir.

AELF, bir zincir sistemi

Tüm yan zincirler bir indeks sistemi ile ana zincire bağlıdır. İndeks sistemi zincirleri iki gruba ayırır:
• Çok önemli dış zincirler (Bitcoin, Ethereum, vb.)
• Aelf işletim sisteminde dahili yan zincirler

Örneğin, ana dizi, diziler olarak dallanmış Bitcoin veya Ethereum gibi bir merkezi sisteme, “Varlık takasları” için bir yan diziye ve “Diğer varlık türleri” için ek dizilere bağlanabilir. Örneği daha da derinleştirmek için, "Diğer varlık türleri" dizisinin her etkinlik türü için bir alt dizisi olabilir ve bu dizilerin her biri daha da alt bölümlere ayrılabilir.

Bu strateji, Ethereum parçalamaya benzer ve ağın ölçeklenebilirliği (saniyedeki işlem sayısı) geliştirmesine yardımcı olmalıdır. Ekosistemin yan zincirlere ayrılması, bir alandaki tıkanıklığın tüm ağı etkilememesini sağlar.

Yan zincirler, indeksleme için ana diziye bir işlem komisyonu ödemelidir. Ekosisteme bir yan zincire ne kadar çok katkıda bulunursanız, ödemeniz gereken işlem ücreti o kadar düşük olur. Yaygın olarak benimsenen Bitcoin'e herhangi bir bağlantı, ücretin ödenmesine tabi olmayacaktır. Yan zincirler ayrıca kendilerine bağlı tüm ikincil zincirlerden komisyon toplayabilir.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ