Bu yazımızda sizlere Aergo (AERGO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve AERGO Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Aergo (AERGO) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi AERGO Coin

Bu yazımızda sizlere Aergo (AERGO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve AERGO Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Aergo (AERGO) Nedir?

Aergo Chain, kurumsal ve devlet düzeyindeki kullanım durumlarını karşılamak için genel (güven/merkezi olmayan) ve özel (performans/kontrol) blok zincirlerinin özelliklerini birleştiren açık kaynaklı bir hibrit blok zinciri protokolüdür.

Aergo Platformu, işletmeler ve geliştiriciler için Aergo Chain'e dayalı blok zinciri uygulamalarını barındırmak için bir dizi altyapı bileşeni sağlar. Aergo, Lua ve SQL'i destekleyen bir akıllı sözleşme motorunun yanı sıra dağıtılmış sürüm ve eşzamanlılık kontrolü gibi çeşitli özellikler sunar.

Aergo platformundaki özel blok zincirler, Lider tabanlı bir Yetki Kanıtı (PoA) konsensüs mekanizmasıyla çalışan RAFT algoritması üzerinde çalışırken, kamu blok zinciri ağı Aergo ana ağı, Bizans Hata Toleranslı Delege Edilmiş Hisse Kanıtı üzerinde çalışır ( BFT DPoS) mekanizmasıyla işler

Blok üreticilerini oylamak ve yönetmek için AERGO tokenlerinin satın alınması ve stake edilmesi gerekir. Kullanıcılar, bulut sağlayıcılarına özel blok zincirlerini kendileri barındırmak yerine özel düğümlerde barındırmaları için ödeme yapmaya karar verebilir. Kurumsal müşteriler, AERGO aracılığıyla ek üçüncü taraf hizmetlerine erişebilir.

Aergo Coin Nedir?

Aergo Chain, yerel kripto para birimi AERGO tarafından desteklenen açık kaynaklı bir hibrit blok zinciri protokolüdür.

Kurumsal ve devlet düzeyindeki kullanım durumlarını hedefleyen, kamu (güven/merkezi olmayan) ve özel (performans/kontrol) teknolojilerini birleştirir.

Aergo platformu, işletmeler ve geliştiriciler için Aergo Chain'e dayalı blok zinciri uygulamalarını barındırmaları için bir dizi altyapı bileşeni sağlar. Aergo, Lua ve SQL'i destekleyen akıllı bir sözleşme motoru ve ayrıca dağıtılmış sürüm ve eşzamanlılık kontrolü gibi bir dizi özellik sunar.

Aergo platformundaki özel blok zincirler, Lider tabanlı bir Yetki Kanıtı konsensüs mekanizması destekli RAFT algoritması üzerinde çalışır. halka açık blok zinciri ağı, Aergo ana ağı, Bizans Hata Toleranslı Temsil Edilen Hisse Kanıtı mekanizması üzerinde çalışır.

Blok üreticilerini oylamak ve yönetmek için AERGO jetonlarının satın alınması ve stake edilmesi gerekir. Kullanıcılar, büyük telekomünikasyon firmaları gibi kurumsal düzeyde bulut sağlayıcılarına, bu blok zincirlerini kendileri barındırmanın hantal sürecinden geçmek yerine, özel blok zincirlerini özel nodelarda barındırmaları için ödeme yapmak için platformu kullanabilirler - bu, AERGO tokenleri aracılığıyla da açılan bir işlevdir.

Kurumsal müşterilerin, diğer üçüncü taraflardan ekstra uygulama hizmetleri almak için AERGO yardımcı program belirtecini kullanmaları gerekecektir. Ayrıca, Blocko'nun (Samsung destekli) gelecekteki tüm hizmetleri, çalışması için AERGO tokenleri gerektiren yeni Aergo Enterprise ürünlerine dayanacaktır.

Aergo kullanılarak üretimde örnek bir kullanım örneği, Lotte Card tarafından 25 milyondan fazla kullanıcı için parmak izi için benimsenen bir çözümü içerir.

Lotte Card'ın, ödeme sırasında gönderilen parmak izinin kredi kartı sahibinin kimliğiyle eşleşip eşleşmediğine dair otomatik tasdikler almasına olanak tanır. Çözüm, SQL entegrasyonu ile Aergo'nun Lua akıllı sözleşmelerinin bir sürümü kullanılarak oluşturulmuştur. SQL entegrasyonu, blok zinciri sisteminin parmak izlerinin manuel olarak doğrulanması ihtiyacını ortadan kaldırma yeteneği nedeniyle, Lotte Card'ın parmak izi kimlik doğrulaması için güvenlik harcamalarından %90 tasarruf sağladığı doğrulandı.

Aergo tabanlı çözümleri kullanan diğer müşteriler arasında Hyundai Motor Group, Kore Menkul Kıymetler Borsası, Shinhan Bankası, POSCO ve daha fazlası yer alıyor.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ