Bu yazımızda sizlere Aeternity (AE) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve AE Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Aeternity (AE) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi AE Coin

Bu yazımızda sizlere Aeternity (AE) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve AE Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Aeternity (AE) Nedir?

Aeternity, önceki blok zincirlerine özgü zorlukları çözmek için tasarlanmış akıllı bir sözleşme platformudur. Ağ, Proof of Work ve Proof of Stake'in bir kombinasyonu aracılığıyla fikir birliğine varır.

Aeternity, özel işlemlere ve akıllı sözleşmelere izin veren yerleşik devlet kanalları sunar.

Aeternity Adlandırma Sistemi, Ethereum Ad Hizmetine benzer şekilde adresler veya karmalar için merkezi olmayan bir adlandırma sistemidir.

AE tokeni, basit işlemler ve akıllı sözleşme yürütmeleri için gaz ücreti olarak ve aynı zamanda stake etmede kullanılır.

Aeternity Coin Nedir?

Aeternity, 2017'de testnet'te başlatılan merkezi olmayan uygulamalar (DApp'ler) için yeni bir platformdur. Ayrıca 2017'de Aeon (AE) belirteci için başarılı bir token teklifi gerçekleştirdi.

Proje, akıllı sözleşmelerin ve DApp'lerin ölçeklenebilirliğini artırmaya odaklanıyor. Akıllı sözleşmeleri zincir dışına taşıyarak ölçeklendirmeyi gerçekleştirir. Aeternity üzerindeki akıllı sözleşmeler, blok zinciri üzerinde çalışmak yerine, sözleşmelere dahil olan taraflar arasında özel devlet kanallarında yürütülür.

Aeternity, onu diğer akıllı sözleşme ve DApps platformlarından ayıran birkaç başka özellik içerir. Özellikle, akıllı sözleşmelerde kullanılmak üzere dış kaynaklardan veri getiren merkezi olmayan bir oracle makinesi içerir. Ayrıca, platform içinde çeşitli oylama ve doğrulama amaçları için tahmin pazarlarını kullanır.

Uzun süredir kripto meraklısı ve Vitalik Buterin'in ilk çalışma arkadaşı Yanislav Malahov tarafından kurulan Aeternity, piyasa değeri açısından dünyanın en iyi 40 projesine hızla yükseldi.

Bu yazıda, Aeternity'ye, avantajlarına ve olası kullanım örneklerine derinlemesine bir inceleme yapacağız.

Sorun: Akıllı Sözleşmeleri Ölçeklendirmek

Ethereum, blok zincirinin üzerinde geliştirilen akıllı sözleşmelere izin verir. Bu, blockchain teknolojisi için bir atılımdı. Teknolojiyi değer transferi (Bitcoin) alanının ötesine ve merkezi olmayan uygulamalar dünyasına taşıdı.

Ancak son zamanlarda, akıllı sözleşmelerin blok zincirinde yürütülmesini ölçeklendirmenin zor olduğunu gördük. Crypto Kitties harika bir örnek. Ethereum'da benzersiz varlıklar oluşturmak ve ticaret yapmak kadar basit bir şey, işlem hacmi yükseldiğinde ağı tıkadı.

 Ethereum, bu ölçeklenebilirlik sorununu “belki de blok zincirinin benimsenmesinin karşı karşıya olduğu en önemli teknik zorluk” olarak kabul ediyor.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ