Afrika'nın en büyük kripto para borsası, dünyanın en büyük dijital varlık yatırımcısı popülasyonlarından birini denemek ve kullanmak için en yeni uluslararası platform olan ABD'deki yerini genişletmek istiyor.

Afrika'nın en büyük kripto para borsası, dünyanın en büyük dijital varlık yatırımcısı popülasyonlarından birini denemek ve kullanmak için en yeni uluslararası platform olan ABD'deki yerini genişletmek istiyor. Holding Digital Currency Group Inc.'in sahibi olduğu Luno, 50 eyaletteki düzenleyici rejimleri, yıl içinde kullanıma sunulmasına izin vermek için değerlendiriyor, Afrika Genel Müdürü Marius Reitz bir röportajda söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri, Dünyadaki Kripto Tek Boynuzlu Atlarının Yarısından Fazlasına Ev Sahipliği Yapıyor

Reitz, "Bu eyaletlerin her birinde farklı eyaletler ve farklı düzenlemeler nedeniyle bireysel bir pazarda piyasaya sürmekten daha karmaşık, bu nedenle çok sayıda hareketli parça var" dedi. Ancak bu, 2022 için bizim için bir şirket odağı.” FTX ve Binance gibi bir dizi hızlı büyüyen kripto para borsası markası ABD pazarına giriyor. CB Insights'a göre, dünyanın en büyük ekonomisi, dünyadaki kripto tek boynuzlu atlarının yarısından fazlasına ev sahipliği yapıyor. Tek boynuzlu at, en az 1 milyar dolarlık bir değerleme elde etmiş özel bir girişimdir.

 Luno'nun Asya'dan Afrika'ya 9 Milyon Kullanıcısı Var

2013 yılında kurulan Luno'nun Asya'dan Afrika'ya 9 milyon kullanıcısı bulunuyor. Reitz, şu anda Bitcoin, Ethereum ve Ripple dahil olmak üzere token ticareti sunduğunu ve yakında dünyanın en likit on kripto para biriminden seçilen yeni madeni paraları ekleyebileceğini söyledi. Bir dijital para seçerken “Operasyon süresinin çoğu güvenlik ve gözetim altına giriyor” dedi. Digital Currency Group, Luno'nun en eski yatırımcısıydı ve 2020'de tamamen satın aldı ve bir yıl sonra SoftBank Group Corp tarafından yönetilen bir işlemde 700 milyon dolar toplayarak 10 milyar dolarlık bir değerleme elde etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ