Yedi büyük kripto şirketi, Binance'in Industry Recovery Initiative (IRI) için 50 milyon dolarlık başlangıç sermayesi sözü verdi.

Ağır Sikletler Jump Crypto, Aptos ve Polygon Endüstri Kurtarma Fonunu Destekliyor

Yedi büyük kripto şirketi, Binance'in Industry Recovery Initiative (IRI) için 50 milyon dolarlık başlangıç sermayesi sözü verdi. Binance, fona şimdiden 1 milyar dolar taahhüt etti ve ihtiyaç duyulursa bir milyar dolar daha eklemeye hazır.

24 Kasım Perşembe günü, kripto borsası Binance, Industry Recovery Initiative'in (IRI) lansmanını resmen duyurdu. Mevcut olaylar ve kripto borsası FTX'in çöküşü arasında, bu fikri ilk öneren Binance şefi Changpeng Zhao oldu.

Kurtarma fonu temel olarak, temelde sağlam ancak sektör çapındaki bulaşma nedeniyle likidite krizleriyle karşı karşıya olan nakit sıkıntısı çeken girişimlere yardım etmeyi amaçlıyor. Binance yaptığı basın açıklamasında, halka açık bir adrese 1 milyar dolarlık fon taahhüt ettiğini söyledi. Binance, ihtiyaç duyulması halinde gelecekte 1 milyar dolar daha katkıda bulunmaya istekli olduklarını söyledi.

Jump Crypto, Polygon Ventures, Aptos Labs, Animoca Brands, GSR, Kronos ve Brooker Group ilk katkıda bulunanlardan bazılarıdır. Birlikte, fona katılmak için 50 milyon dolarlık erken bir sermaye sözü verdiler.

Binance, IRI kapsamında destek arayan şirketlerden şimdiden 150 başvuru aldıklarını söyledi. Katılan ortak yatırımcıların her biri anlaşmaları gözden geçirme fırsatı bulacak ve birbirinden bağımsız kararlar alabilecek. Binance yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

Kriptoda lider bir oyuncu olarak, konu tüketicileri korumak ve sektörü yeniden inşa etmek olduğunda sorumluluğa sahip olduğumuzu anlıyoruz. Bu yeni çabanın görevi, en iyi teknoloji uzmanları ve girişimciler tarafından inşa edilen ve kendi hataları olmaksızın önemli, kısa vadeli finansal zorluklarla karşı karşıya kalan en umut verici ve en kaliteli şirketleri ve projeleri desteklemektir. Bu girişimi benzersiz kılan şey, Web3'te güveni geri kazanmaya yönelik işbirlikçi yaklaşımdır.

Industry Recovery Initiative Hakkında Bazı Gerçekler

Binance, IRI'nin bir yatırım fonu olmadığını, "Web3'ün geleceğini desteklemek isteyen kuruluşlar için bir ortak yatırım fırsatı" olduğunu açıklıyor. Her katılımcının, sabit paralar veya diğer belirteçlerde taahhüt edilmiş bir sermaye ayırması ve şeffaflığı sağlamak için fonları halka açık adreslere koyması gerekecektir.

Binance, IRI'nin daha geniş teması altında çalışmak isteyen geleneksel kurumlar için diğer anlaşma yapılarıyla da çalıştığını söyledi. Binance ayrıca, proje başvurularını aşağıdaki üç temel faktöre göre karakterize edeceğini söyledi:

*İnovasyon ve uzun vadeli değer yaratma.
*Açıkça tanımlanmış ve uygulanabilir bir iş modeli.
*Risk yönetimine lazer odaklı bir yaklaşım.
Ayrıca, Binance başkanı Changpeng Zhao, kripto borsası FTX'in çöküşünden sonra kripto sektörü için bir endüstri kurtarma fonuna sahip olduğunun altını çiziyor. Ancak bunun nasıl sonuçlanacağı konusunda yorum yapmak için henüz çok erken. King River Digital Assets Fund'ın portföy yöneticisi David Adams, Bloomberg'e şunları söyledi:

Piyasa, istikrar için endüstri desteğinin ne kadar geniş tabanlı olduğunu göstereceğinden, önemli miktarda Binance dışı sermaye çekip çekmediğini görmek için fonun halka açık cüzdan adresini yakından izleyecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ